Yargıtay 5. Ceza Dairesi başkanlığına Yaşar Şimşek seçildi - Son Dakika

Yargıtay 5. Ceza Dairesi başkanlığına Yaşar Şimşek seçildi

24.05.2022 13:09
Yargıtay 5. Ceza Dairesi başkanlığına Yaşar Şimşek seçildi

Yargıtay 5. Ceza Dairesi başkanlığına, aynı daire üyesi Yaşar Şimşek seçildi.

Yargıtay 5. Ceza Dairesi başkanlığına, aynı daire üyesi Yaşar Şimşek seçildi.

Yargıtay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Yargıtay 5. Dairesi başkanının emekliye ayrılmasının ardından Yargıtay Büyük Genel Kurulunca seçim yapıldı.

Seçim sonucunda, daire üyesi Şimşek, Yargıtay 5. Ceza Dairesi başkanlığına seçildi.

Yaşar Şimşek'in öz geçmişi

Şimşek, 1966'da Akseki'de doğdu, 1988'de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

İzmir hakim adayı olarak mesleğe başlayan Şimşek, sırasıyla Bünyan, Dargeçit, Çeltikçi hakimliği, adalet müfettişliği, adalet başmüfettişliği, Ankara hakimliği, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tetkik hakimliği, Adalet Bakanlığı İç Denetçiliği, İç Denetim Başkanlığı, Kanunlar Genel Müdürlüğü ve Hakimler ve Savcılar Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Yargıtay üyeliğine 2014'te seçilen Yaşar Şimşek, 2016'da Yargıtay Genel Sekreterliğine seçildi. Şimşek, 2021'den itibaren ise Yargıtay 5. Ceza Dairesi üyesi olarak görev yapıyordu.

İngilizce bilen ve Özel Hukuk dalında yüksek lisans yapan Şimşek, evli ve iki çocuk babası.

YORUMLAR
500
Özgecan Aslan'ın katil zanlılarından Fatih Gökçe hakkındaki beraat kararı, Yargıtay'dan döndü Özgecan Aslan'ın katil zanlılarından Fatih Gökçe hakkındaki beraat kararı, Yargıtay'dan döndü Gelecek Partili Aydın: 'Bu Altılı Masa Bir Takım Kişisel Saiklerle Dağılır da İktidar Tekrar Bu İnsanlara Teslim Edilirse Dükkanları Kapatalım' Gelecek Partili Aydın: 'Bu Altılı Masa Bir Takım Kişisel Saiklerle Dağılır da İktidar Tekrar Bu İnsanlara Teslim Edilirse Dükkanları Kapatalım' Aksaraylı Vatandaş, Kira Fiyatlarına Tepkili: 'Yüzde 25'ten Fazla Artış Olursa Hakkınızı Arayın Diyorlar, Adalet Var mı Ki Kime Şikayet Edeceğim' Aksaraylı Vatandaş, Kira Fiyatlarına Tepkili: 'Yüzde 25'ten Fazla Artış Olursa Hakkınızı Arayın Diyorlar, Adalet Var mı Ki Kime Şikayet Edeceğim'
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yargıtay 5. Ceza Dairesi başkanlığına Yaşar Şimşek seçildi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement