Yarım Asırlık Sevgililer Ataşehir'de Buluştu - Son Dakika

Yarım Asırlık Sevgililer Ataşehir'de Buluştu

15.02.2012 12:19
Yarım Asırlık Sevgililer Ataşehir'de Buluştu

14 Şubat Sevgililer Günü kutlamasında, 50 yıl aynı yastığa baş koyan evli çiftler bir araya geldi.

Aşklarını yıllarca canlı tutmayı başarabilmiş, evliliklerinde yarım asrı devirmiş 106 çift, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde birlikte yemek yiyerek, düğün pastası kesti, daha sonra dans, halay ve çeşitli oyun havaları eşliğinde eğlendiler.

Sevgililer günü etkinliğine ev sahipliği yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İlgezdi, 106 çiftin oturduğu masaları gezerek yarım asrı geçen evliliklerini sürdüren çiftleri kutladılar.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yaptığı kısa konuşmada, "50 yıldır aynı yastığa baş koyan ve bitmeyen aşklara sahip sizlerin önünde saygı ile eğiliyorum" dedi. "Burada Ataşehirli anne ve babalarımla bir aradayım" diye konuşan Başkan İlgezdi, "Gönül istiyor ki her gün sevgi ve dostluk günü olsun. Kalbimizdeki sevgiyi bir güne sığdırmak mümkün değil. Sembolikte olsa kutladığımız bugün, sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Yarım asır ve daha fazla sürdürdüğünüz sevgi dolu yaşamınızın hepimize örnek olması dileğiyle sizleri saygı ile selamlıyor, ellerinizden öpüyorum" dedi.

Evliliklerinin üzerinden 50 yıl geçmiş çiftlerle fotoğraflar çektiren Başkan Battal İlgezdi, pistte gençlere taş çıkartırcasına dans eden çiftlere eşi Gamze Akkuş İlgezdi ile dans ederek eşlik etti.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Ataşehir'de 'Deprem ve Afetlere Hazırlık' Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi Ataşehir'de 'Deprem ve Afetlere Hazırlık' Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi Gamze Akkuş İlgezdi: 'Kyk Yurtları Boş İse Neden Öğrencilerimiz Yüz Yüze Eğitimden Mahrum Bırakılıyor' Gamze Akkuş İlgezdi: 'Kyk Yurtları Boş İse Neden Öğrencilerimiz Yüz Yüze Eğitimden Mahrum Bırakılıyor' Oto hırsızlığı çetesinin çaldığı araçlar Ataşehir'de sahiplerine teslim edildi Oto hırsızlığı çetesinin çaldığı araçlar Ataşehir'de sahiplerine teslim edildi

Son Dakika Güncel Yarım Asırlık Sevgililer Ataşehir'de Buluştu - Son Dakika


Advertisement