Yaş Mağdurları, Dilekçelerinin Durumunu İnternetten Öğrenebilecek - Son Dakika

Yaş Mağdurları, Dilekçelerinin Durumunu İnternetten Öğrenebilecek

Yüksek Askerî Şûra kararlarıyla Türk Silâhlı Kuvvetleri ile ilişiği kesilenlerin Milli Savunma Bakanlığı'na posta yoluyla gönderdiği dilekçeler bakanlığa ulaşmaya başladı.

Yaş Mağdurları, Dilekçelerinin Durumunu İnternetten Öğrenebilecek, System.String[]

Yüksek Askerî Şûra kararlarıyla Türk Silâhlı Kuvvetleri ile ilişiği kesilenlerin Milli Savunma Bakanlığı'na posta yoluyla gönderdiği dilekçeler bakanlığa ulaşmaya başladı.

YAŞ mağdurlarının dilekçelerinin gelmeye başladığını açıklayan bakanlık, başvuruda bulunanların, dilekçelerinin durumu hakkındaki bilgileri internetten öğrenebileceğini bildirdi.

Yapılan yazılı açıklamada, 12 Mart 1971 tarihinden sonra yargı yoluna kapalı idari işlemler veya YAŞ kararları ile Türk Silâhlı Kuvvetleri'nden ilişiği kesilenlere ya da vefatları halinde kanuni mirasçılarına bir kısım özlük haklarının geri verilmesi ve yargı yolu açılması maksadıyla, 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu'nda yapılan değişikliğin 22 Mart 2011 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandığı ve aynı gün başvuru esasları ve dilekçe örneğinin MSB resmî internet sitesinde duyurulduğu hatırlatıldı.

Konuya ilişkin olarak dilekçelerin MSB'ye ulaşmaya başladığının dile getirildiği açıklamada, "Başvuruda bulunanlar, dilekçelerinin durumu hakkındaki bilgileri 6 Nisan 2011 tarihinden itibaren 'http://www.msb.gov.tr' adresindeki MSB resmî internet sitesinden T.C kimlik numaraları ile birlikte takip edebileceklerdir. Anılan yasa uyarınca, başvurular 23 Mayıs 2011 Pazartesi günü sona ereceğinden, bu tarihten sonraki başvurular dikkate alınmayacaktır." denildi.

Bakanlık, başvurulara ilişkin ise "İşlemlerin kısa sürede sonuçlandırılması maksadıyla; kanun değişikliğinden yararlanacakların müracaatlarında; mensup olduğu kuvvet komutanlığı, T.C kimlik numarası, rütbesi, kimlik bilgileri ile birlikte, ilişiğinin kesildiği tarih ve statüsüne göre aynı neşetli emsali subay (general ve amiral olanlar hariç) veya astsubayların (subaylığa geçenler hariç) tamamı emekli olmadıysa, kamu kurumlarında çalışmak isteyip istemediğinin belirtilmesi önem arz etmektedir. Müracaat evrakları, posta yoluyla Milli Savunma Bakanlığı'na gönderilecektir." bilgisini vermişti. - ANKARA


Son Dakika

İddialı mayokinili pozunu paylaşan Ebru Polat, hayranlarını uyardı: Sakin olun Bağdat'ta ABD askerlerinin bulunduğu üs katyuşa füzeleriyle vuruldu Meteoroloji, 9 ile kuvvetli yağış uyarısı yaptı Serinlemek için denize giren 8 kişiyi dalgalar kayalıklara sürükledi, jandarma dronlarla aramaya çıktı Nehre düşen kızını kurtarmaya çalışan baba, akıntıya kapılarak boğuldu Son Dakika: Türkiye'de 15 Ağustos günü koronavirüs kaynaklı 21 can kaybı, 1256 yeni vaka tespit edildi Ünlü oyuncu Murat Yıldırım, "Ramo"nun çekimlerinde kaza geçirdi 4 ilde daha 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmasına saat kısıtlaması getirildi Son Dakika: Türk siyasetini dizayn edeceğini söyleyen Joe Biden'in sözlerine Türkiye'den tepki yağıyor Joe Biden'dan skandal sözler: Erdoğan'ı darbeyle değil seçimle devireceğim Sarkıntılık iddiası ölüm getirdi! 71 yaşındaki amca, yeğeninin göğsüne 43 santimlik kama sapladı Sevilen doktor Abdurrahman Demir, koronadan hayatını kaybetti Son Dakika: Trabzonspor'da bir oyuncunun daha yeni tip koronavirüs testi pozitif çıktı Yaşlı adam, ayaklarını hortumla bağladığı köpeğe tecavüz ederken yakalandı Son Dakika: Kasımpaşa'dan ayrılan kaleci Fatih Öztürk resmen Galatasaray'da