YAŞ Mağdurlarına Müjde - Son Dakika

YAŞ Mağdurlarına Müjde

TSK'dan İhraç Edilen Subay ve Astsubayların Mağduriyetlerini Giderecek Adım Nihayet Atılıyor.

YAŞ Mağdurlarına Müjde, System.String[]

Yüksek Askeri Şura tarafından görevlerine son verilerek resen emekli edilen yaklaşık iki bin kişiye hükümetten müjdeli bir haber geldi.

Referandumun kabulünden sonra çalışma başlatan Hükümet, sadece 12 Eylül darbesi sonrası ihraç edilenlere vermeye hazırlanıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden ihraç edilen subay ve astsubayların mağduriyetlerini giderecek adım nihayet atılıyor.

Anayasa değişikliğinin referandumda kabulünden sonra çalışma başlatan hükümet, aradığı formülü buldu.

Buna göre, Yüksek Askerî Şûra kararıyla ordudan atılan askerlere iade-i itibar yapılacak. Astsubaylar kıdemli başçavuş, subaylar ise kıdemli albay rütbesinden emekli edilecek.

Bu düzenlemeden sadece 12 Eylül sonrası ordudan ihraç edilenler yararlanabilecek. 27 Mayıs ve 12 Mart'taki ihraçlar kapsam dışı bırakılırken düzenlemede askerî öğrencilere yer verilmedi.

Bu arada özellikle son 15 yılda ordudan atılan, yaş ve hizmet süresi sebebiyle emeklilik hakkı kazanamayanlara ise iş imkânı doğuyor.

Hükümet, emekli olamayanları uygun durumdaki kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilerek hizmet sürelerini tamamlayacak.

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve AK Parti Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ'ın üzerinde çalıştığı düzenlemeden yaklaşık 2000 kişinin yararlanması bekleniyor.

YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Albayrak "Tarihi bir dönüm noktası" deyip duyurdu: İmalat PMI Şubat 2011'den bu yana en yüksek seviyede Bayram tatili sonrası altının gram fiyatı 441 liradan işlem görüyor Taksilere puan sistemi geliyor! Müşteriler, şoförlere not verecek Tuğba Ekinci, cesur kalça pozunu paylaşarak yeni şarkısının müjdesini verdi Aykut Kocaman, Aytemiz Alanyaspor'un yaptığı teklifi reddetti Kaza sonrası tanker sürücüsünün tekme-tokat dövülme anı güvenlik kamerasında Ürküten araştırma! Koronavirüs tedavisi görenlerin yarıdan fazlası psikiyatrik rahatsızlık yaşıyor Oyuncu Aslıhan Güner'in babası vefat etti Mehmet Ceyhan herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: Okulların açılması için acele mi edildi? Taksim'in ortasında saç saça baş başa kadın kavgası! O anlar kamerada Son dakika: Temmuzda enflasyon aylık %0,58, yıllık %11,76 arttı Kayıp Gülistan Doku'nun görüntüleri incelenerek hazırlanan bilirkişi raporu, intihar iddiasını çürüttü Mert Hakan'ın 10 milyon TL imza parası aldığının iddia edilmesi, F.Bahçe'nin transfer hamlelerini zora soktu Yeşim Salkım'a küfür eden Murat Övüç resti çekti: Kellem de gitse doğruları söyleyeceğim, korkum yok Kasımpaşa, 3 büyüklerin peşine düştüğü Bernard Mensah ile anlaşma sağladı