Yaşa Sen Anne"Nin Sezon Sonu Temsili Yapıldı - Son Dakika

Yaşa Sen Anne"Nin Sezon Sonu Temsili Yapıldı

02.05.2017 22:40
Yaşa Sen Anne

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), İtalyan besteci Gaetano Donizetti'nin "Viva la Mamma" olarak bilinen "Yaşa Sen Anne" eserinin sezon sonu temsilini gerçekleştirdi.

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), İtalyan besteci Gaetano Donizetti'nin "Viva la Mamma" olarak bilinen "Yaşa Sen Anne" eserinin sezon sonu temsilini gerçekleştirdi.

Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde, sahne yönetmeni Melih Öztürk tarafından sanatseverlerin beğeniye sunulan eserde, bir operanın hazırlanış öyküsü anlatıldı.

Orkestra şefliğini Tuglio Gagliardo ve Ömer Yöndem'in üstlendiği operada, dekoru Ömer Gündüz, kostümleri ise Zekiye Şimşek hazırladı.

Koroyu Mahir Seyrek'in yönettiği eserde, koreografiyi Kürşat Kılıç, ışık tasarımını ise Mustafa Eski yaptı.

Operada "Corilla Santinechi" rolünü Aslı Ayan ve Ceren Aytekin, "Stefano"yu Onur Alpaslan ve Ümit Burak Tekinay, "Luigia Boschi"yi Meriç Karataş ve Serap Işık, "Agata"yı Umut Tarık Akça ve Serhat Konukman, "Dorotea Caccini"yi Gülçin Gültekin ve Pınar Tekol, "Guglielmo Antolstoinolonoff"u Devrim Demirel ve Göksay Yaran, "Vincenzo Biscroma"yı Şafak Güç ve Mehmet Ali Tutar, "Orazio Prospero"yu Baturalp Bilgili ve Yalçın Ünsal, "Impresario"yu ise Toygarhan Atuner ve Mehmet Ali Tutar canlandırdı.

"Tiyatro içinde tiyatro" türünün ilgi çekici, "komik opera" türünün ise başarılı örnekleri arasında gösterilen eserin son temsili sanatseverlere tarafından ilgiyle izlendi.

Yaşa Sen Anne Nin Sezon Sonu Temsili Yapıldı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yaşa Sen Anne'Nin Sezon Sonu Temsili Yapıldı - Son Dakika


Son Dakika

Fernando Muslera, Denizlispor maçıyla 7 ay sonra sahalara döndü Trump'a 5 yıl önceki sözleri üzerinden sert gönderme: Cehennem çukuru 'güle güle' diyor Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Türk Telekom'da Galatasaray, coştu! Goller arka arkaya geliyor Son Dakika: İspanya'nın başkenti Madrid'in merkezinde şiddetli bir patlama meydana geldi Son dakika: Türkiye'nin 2019 yılı vergi rekortmenleri belli oldu Çıplak halde cansız bedeni bulunan fenomenin boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı Şarkışla Belediyesi'nde işçilerin maaşına yüzde 50 zam yapıldı
16:39