Yaşadığımız Mekanlar Kişiliğimizi Ne Kadar Yansıtıyor? - Son Dakika

Yaşadığımız Mekanlar Kişiliğimizi Ne Kadar Yansıtıyor?

2 yıl önce

Yaşadığımız ortam ve mekanlar kişiliğimizi ne kadar yansıtıyor hiç düşünmüş müydünüz? Mekanlarında tıpkı insanlar gibi kişilikleri ve ayırt edici özellikleri olduğunu söyleyen Tasarımcı Nihat Yıldız, kişilikleri yansıtan mekanlarda ön plana çıkacak özellikleri paylaşıyor.

Yaşadığımız Mekanlar Kişiliğimizi Ne Kadar Yansıtıyor?, System.String[]


Her insanın farklı bir kişiliği, karakteri olduğu gibi mekanların da farklı kişilikleri oluyor. Mekanlar kişilikleri ile farklılaşıyor ve özelleşiyor. Tasarımcı Nihat Yıldız, kişilikleri yansıtan mekanlarda ön plana çıkacak özellikleri paylaşıyor.


Mekana kişilik katmak için ihtiyaçları belirleyin


Bir mekanı dekore ederken öncelikle o mekana ruh katacak ihtiyaçları belirlemek en önemli konuların başında geliyor. Daha sonra da ihtiyaçları karşılayacak mobilya, aksesuar ve renklerin zevklerinize ve kişiliğinize hitap etmesi. Mekanın bütününün bir konsept olarak ele alınması gerektiğini vurgulayan Tasarımcı Nihat Yıldız, "Hayatınızda önemli yer tutanları, merak ve hobilerinizi mekanınızda birleştirirseniz orası bir mobilya dükkanı olmaktan çıkar ve ruhunuzu yansıtır." dedi.


Tasarım seçimine dikkat


Sahip olduğunuz mekanda içinizdeki enerjinizi dışarı mı çıkarmak istiyorsunuz yoksa kendinizi daha rahat ve huzurlu hissedebileceğiniz bir mekan mı yaratmak istiyorsunuz. İşte burada önemli olan nokta kişilik. Tercih ettiğimiz tasarım ürünler, dekore ettiğiniz ortamda kişiliğinizi yansıtmak için önemli görevler üstleniyor.

Kaynak: Pembenar

Haber Yayın Tarihi: 24.10.2018 07:15 Son Dakika

BM ve NATO olağanüstü toplanırken, TBMM'nin olağan gününde toplanma kararı tepki çekti
Ev alırken tapuda yazan 'kat irtifakı' ve 'kat mülkiyeti' ifadelerine dikkat! Yunanistan'a giden Suriyeli göçmen: Burada çok fazla Suriyeli oldu, hiçbir şey kalmadı