Yaşar Kemal'e 'İnce Memed'li Destek - Son Dakika

Yaşar Kemal'e 'İnce Memed'li Destek

15.01.2015 14:18
Yaşar Kemal'e 'İnce Memed'li Destek, System.String[]

Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Yaşar Kemal’e Sağlık Emekçileri Sendikası üyeleri yazarın başyapıtı olan ‘İnce Memed’ romanıyla destek verdi.

Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Yaşar Kemal’e Sağlık Emekçileri Sendikası üyeleri yazarın başyapıtı olan ‘İnce Memed’ romanıyla destek verdi. 'İnce Memed' pankartı açan eylemciler, Yaşar Kemal'in edebiyatın ustalarından olduğuna dikkat çekti.

Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden olan Yaşar Kemal’in sağlık durumu her kesimi harekete geçirdi. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası Aksaray Şubesi üyesi bir grup sağlık çalışanı İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören Yaşar Kemal’e destek verdi. Üzerinde ‘İnce Mehmet’ yazılı pankart açan sağlık çalışanları, sık sık ‘Diren İnce Mehmet yanındayız’ sloganları attı.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası Aksaray Şubesi adına yapılan açıklamada ‘‘Bizler Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Sendikası Aksaray Şubesi olarak Yaşar Kemal Usta’nın yanındayız. Ona geçmiş olsun demek için buradayız. Yaşar Kemal de büyük ustalardan biridir. Onun ismini söylediğinizde fazla bir şey söylemeye gerek kalmıyor.’’ diye konuştu.

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Yaşar Kemal'e 'İnce Memed'li Destek - Son Dakika


Son Dakika

Malatya'da boş arsada çanta içinde bir bebeğin cansız bedeni bulundu Ankara'da öldürdüğü eski nişanlısının cesedini Sakarya TEM Otoyolu'na attı Kayınpeder, çocuğunu görmeye gelen damadına cadde ortasında kurşun yağdırdı Eşini tüfekle vuran kocanın "Haberim yokmuş gibi çek kanka" sözleri pes dedirtti Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaştırıp bulamayacağından emin değiliz Son Dakika! Soylu'dan, Kılıçdaroğlu'nun "Takip ediliyorum" açıklamasına yanıt: Tamamen gündemi değiştirme çabası ve iftiradır Sokağa çıkma kısıtlaması Adanalıların kebap aşkına engel olamıyor Oyuncu Selahattin Taşdöğen, metrobüsteki güvenlik görevlileriyle tartışıp karakolluk oldu