'Yaşayan İnsan Hazinesi' ödüllü Özke'nin acı günü - Son Dakika

'Yaşayan İnsan Hazinesi' ödüllü Özke'nin acı günü

02.03.2020 15:57
'Yaşayan İnsan Hazinesi' ödüllü Özke'nin acı günü, System.String[]

Denizlili sipsi ustası ve "Yaşayan İnsan Hazinesi" ödülü sahibi olan Halime Özke'nin eşi Suat Özke, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Denizlili sipsi ustası ve "Yaşayan İnsan Hazinesi" ödülü sahibi olan Halime Özke'nin eşi Suat Özke, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Denizli'nin Beyağaç ilçesi Yeni Mahalle'de yaşayan Halime Özke'nin bir süredir kanser tedavisi gören eşi Suat Özke (67), rahatsızlanmasının ardından hastaneye kaldırıldı. Özke, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Özke'nin cenazesi bugün ilçe mezarlığında defnedilecek.

Yöresel müzik aleti olan sipsi ustası Halime Özke'ye geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanlığınca "Yaşayan İnsan Hazinesi" ödülü verilmiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden ödülünü almıştı. - DENİZLİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 'Yaşayan İnsan Hazinesi' ödüllü Özke'nin acı günü - Son Dakika


Son Dakika

Bostancı'da Rus kadın doğuştan engelli köpeği 3 yerinden bıçakladı Alibaba'nın kurucusu Jack Ma 2 ay sonra ortaya çıktı: Salgın bittiğinde yeniden görüşeceğiz Çöp konteynerinde yeni doğmuş kız bebeğe ait cansız beden bulundu Güne düşüşle başlayan dolar 7,43'ten işlem görüyor Kırmızı gelinliğini giyip Taksim'e çıkan Rus modeli görenler şaşkınlığını gizleyemedi Ekonomist Özgür Demirtaş'ın, Mesut Özil transferinden sonra yaptığı paylaşım Fenerbahçeli taraftarları kızdırdı Evladını arayan anne, duydukları karşısında yıkıldı: Kızına şu an tecavüz ediyorum Zeytin yaprağının koronavirüsü parçaladığı bilimsel olarak ortaya kondu