Yaşlı Çift, Çaresizlik İçinde - Son Dakika

Yaşlı Çift, Çaresizlik İçinde

03.01.2012 11:00
Yaşlı Çift, Çaresizlik İçinde, System.String[]

Erzurum'un Olur ilçesinin Beşkaya köyünde çaresizlik içinde yaşayan 80 yaşındaki Hakkı Coşkun ile 75 yaşındaki Fahriye Coşkun çifti, kendilerine sahip çıkacak bir yardım eli bekliyor.

Erzurum'un Olur ilçesinin Beşkaya köyünde çaresizlik içinde yaşayan 80 yaşındaki Hakkı Coşkun ile 75 yaşındaki Fahriye Coşkun çifti, kendilerine sahip çıkacak bir yardım eli bekliyor.

Olur ilçesinin Beşkaya köyünde ikamet eden Hakkı Coşkun (80) ile eşi Fahriye Coşkun (75) çaresizlik içerisinde yaşıyor. Emekli maaşıyla zor şartlar altında geçinmeye çalışan çiftin en büyük destekçisi yine kendileri. Birbirlerine olan sevgi ve muhabbetleriyle yaşam mücadelesini sürdüren Coşkun çiftinden Hakkı Dede, "Hem prostat hastası hem de ayaklarımda ileri derecede romatizma var. Ayakta duramıyorum. Ancak iki kişinin yardımıyla bir yerden bir yere gidebiliyorum" diyerek tuvalet ihtiyacını dahioturduğu yerden görebildiğini söyledi.

Erzurum'da gittiği hastanede bir doktorun yüzde 60 çalışır raporu vermesine tepki gösteren Hakkı Dede, "Oradaki doktor beni muayene etmeden çalışabilir raporu verdi. Ayaklarımın üzerinde kimsenin yardımı olmadan duramıyorum. Buna nasıl iş, anlamadım. Beni muayene bile etmeden bu raporu verdi" şeklinde konuştu.

Çoluk çocuğu olmadan yaşam mücadelesi verdiklerini dile getiren Fahriye Nine ise aldıkları yaşlılık maaşıyla geçinmeye çalıştıklarını anlattı. Köyde kimseleri olmadığını aktaran ve yetkililerden yardım isteyen Coşkun çifti, şimdilerde kendilerine sahip çıkacak bir yardım eli bekliyor.

(DMA-AT-AŞ-Y)03.01.2012 10: 42: 48 TSINNNN - ERZURUM

Yaşlı Çift, Çaresizlik İçinde
Yaşlı Çift, Çaresizlik İçinde

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Yaşlı Çift, Çaresizlik İçinde - Son Dakika


Son Dakika

Mustafa Sarıgül yeni parti çalışmalarını hızlandırdı! Yusuf Polat İstanbul İl Başkanlığına getirildi Türkiye, ülke puanı sıralamasında bir basamak daha geriledi Yusuf Yazıcı'nın Avrupa Ligi'ndeki hat-trick'i, sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın 7. bölüm fragmanı yayınlandı! Han'ın itirafı İnci'yi şoke etti Tartıştığı babasını defalarca bıçakladı, komşularından ambulans çağırmasını istedi İmamoğlu, İstanbul için düzenlenen koronavirüs toplantısını Bakan Koca'nın paylaşımından öğrendi Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten