Yaşlı nüfusu yüksek illerden Edirne'ye iki yeni huzurevi yapılacak - Son Dakika

Yaşlı nüfusu yüksek illerden Edirne'ye iki yeni huzurevi yapılacak

01.04.2021 12:19

Türkiye'nin yaşlı nüfusu yüksek illerinden Edirne'de, 2 yeni huzurevi yapılacak.

Türkiye'nin yaşlı nüfusu yüksek illerinden Edirne'de, 2 yeni huzurevi yapılacak.

Edirne Valisi Ekrem Canalp ve hayırsever Bülent Uçar arasında, kentteki atıl kapasite bir binanın huzurevine dönüştürülmesine ilişkin protokol imzalandı.

Canalp, Valilik toplantı salonundaki programda, Türkiye nüfusunun yaşlanan bir seyri olduğunu anımsattı.

Yaşlılara büyük değer verdiklerini belirten Canalp, "Türkiye'de yaşlı nüfusun en yoğun olduğu illerden biri Edirne'dir. Dolayısıyla yaşlı nüfusa yönelik yürüteceğimiz kamu görevlerine ehemmiyet vermemiz gerekiyor." dedi.

Kurulacak huzurevlerinin yaşlılara yönelik yürütülecek hizmetlerin omurgası olduğunu vurgulayan Canalp, şunları kaydetti:

"En temel yükü taşıyan sütun burasıdır. Merkezde 250 kişilik bir yeni huzurevimizin inşasıyla ilgili proje yatırım programına girdi. İnşallah bu sene temelini atacağız. Mevcut huzurevinin yenilenmesinin yanında Uzunköprü ilçesinde de kullanım dışı olan eski meslek yüksekokulunu da huzurevine dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kuracağımız huzurevi sıra bekleyen 122 yaşlı insanımızı da hizmet vermemizi sağlayacak. Buranın belli bir maliyeti var. Hayırseverlerimiz bu maliyeti bizimle paylaşacaklar. İnşallah protokolünü imzaladığımız huzurevinin kısa bir zamanda faaliyete geçtiğini görmüş olacağız."

Uçar da yaşlı vatandaşlar için ellerinden gelen desteği vermeye çalıştıklarını ifade etti.

Protokol törenine, Edirne Vali Yardımcısı ve Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş da katıldı.

Biri merkez diğeri Uzunköprü ilçesinde yapılacak 2 huzureviyle kentteki huzurevi sayısı 4'e çıkacak.

Yaşlı nüfusu yüksek illerden Edirne'ye iki yeni huzurevi yapılacak
Yaşlı nüfusu yüksek illerden Edirne'ye iki yeni huzurevi yapılacak
Yaşlı nüfusu yüksek illerden Edirne'ye iki yeni huzurevi yapılacak
Yaşlı nüfusu yüksek illerden Edirne'ye iki yeni huzurevi yapılacak

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yaşlı nüfusu yüksek illerden Edirne'ye iki yeni huzurevi yapılacak - Son Dakika


Son Dakika

Galatasaray taraftar grubu ultrAslan, Fatih Terim konusunda geri adım attı 00:08 Galatasaray taraftar grubu ultrAslan, Fatih Terim konusunda geri adım attı Mehmet Ali Erbil'in kendisini aldattığı iddiaları sorulan Tuğba Coşkun deliye döndü 23:00 Mehmet Ali Erbil'in kendisini aldattığı iddiaları sorulan Tuğba Coşkun deliye döndü Canlı yayında gerginlik! Sezgin Baran Korkmaz hakaret etti, İsmail Saymaz hemen müdahale etti 22:20 Canlı yayında gerginlik! Sezgin Baran Korkmaz hakaret etti, İsmail Saymaz hemen müdahale etti
Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz canlı yayında karşı karşıya geldi: Veyis Ateş beni aradı ve 10 milyon euro talep etti 20:46 Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz canlı yayında karşı karşıya geldi: Veyis Ateş beni aradı ve 10 milyon euro talep etti Cumhurbaşkanlığına aday olacağı konuşulan İmamoğlu'ndan gövde gösterisi! İki farklı ilde iki ayrı miting yaptı 18:06 Cumhurbaşkanlığına aday olacağı konuşulan İmamoğlu'ndan gövde gösterisi! İki farklı ilde iki ayrı miting yaptı 75 yıl ceza aldı hakime sitem etti! Yeraltı dünyasının ünlü ismi Hadi Özcan: Pişman olursunuz 17:21 75 yıl ceza aldı hakime sitem etti! Yeraltı dünyasının ünlü ismi Hadi Özcan: Pişman olursunuz
Metin Külünk'ten hakkındaki iddialarla ilgili ilk açıklama: Kişilik haklarıma saygı duyun 15:42 Metin Külünk'ten hakkındaki iddialarla ilgili ilk açıklama: Kişilik haklarıma saygı duyun Gündeme bomba gibi düşen iddia: Ebru Gündeş'i arayan Kaan Yıldırım, Hadise'den ayrıldı 14:48 Gündeme bomba gibi düşen iddia: Ebru Gündeş'i arayan Kaan Yıldırım, Hadise'den ayrıldı
Advertisement