Son Dakika Haberleri: Yatırım Şirketi Washakie Renewable Energy, Türkiye'ye Yatırım Yapacak

Yatırım Şirketi Washakie Renewable Energy, Türkiye'ye Yatırım Yapacak

10 gün önce

Dünyanın önemli yatırım şirketlerinden ABD'li Washakie Renewable Energy, Türkiye'ye yatırım yapmayı planlıyor.

Eylül ayında  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ile  ABD'de görüşen dünyanın önemli yatırım şirketlerinden Washakie Renewable Energy (WRE) LLC. Başkanı Jacob Ortell Kingston, geçen hafta  Ankara ve  İstanbul'da bir dizi görüşme yaptı.  Ankara'da bir çok üst düzey isim ile görüşme yapan Kingston bu akşam da DEİK Başkanı  Nail Olpak ile görüştü. Görüşmede,  ABD'li şirketin  Türkiye'de yapmayı planladığı yeni yatırımların konuşulduğu öğrenildi.

YATIRIMLARINI SBK HOLDİNG İŞBİRLİĞİNDE YAPIYOR

Türkiye'deki yatırımlarını SBK Holding A.Ş. işbirliği ile yapan WRE, birlikte oluşturdukları yeni yatırım planları için adım atmaya hazırlanıyor. Merkezi Utah'ta bulunan şirketin başkanı Jacob Ortell Kingston,  Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan ile  ABD'de yaptığı görüşmede,  Türkiye'ye yönelik yatırım planlarının detaylarını paylaştı.

YENİ YATIRIMLAR KONUŞULDU

Kingston,  ABD'deki görüşmede paylaştıkları yatırım planlarında kararlılıklarının bir ifadesi olarak görüşmenin üzerinden 2 ay geçmeden  Türkiye'ye geldiğini belirtti. Geçen hafta  Ankara'da bir dizi yatırım görüşmesi yapan Kingston, 13 Kasım akşamı da DEİK Başkanı  Nail Olpak ile görüştü. Bir saati aşan görüşmede, WRE'nin  Türkiye'ye yönelik yeni yatırım planları ele alındığı söylendi. Karşılıklı dayanışma mesajlarının verildiği öğrenilen görüşmenin samimi bir havada geçtiği ifade edildi. Görüşmeye, DEİK Başkanı Olpak ve WRE Başkanı Kingston'un yanı sıra SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz ve WRE'nin  Türkiye'deki yatırımı olan Mega Varlık Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Çağlar Şendil de katıldı.

YATIRIM KARARLARI ALINDI

2017 yılı bitmeden WRE ile yeni bir yatırım işbirliği anlaşması yaptıklarını açıklayan SBK Holding Başkanı Korkmaz, satın almayı planladıkları fabrika ve tesisleri Kingston ile yerinde incelediklerini kaydetti.

SATIN ALMALAR SON AŞAMADA

Yaptıkları son satın almaların tutarının 185 milyon doları bulduğunu, böylelikle toplam yatırımbüyüklüklerinin bir milyar dolara yaklaştığını ifade eden Korkmaz, son yatırımlarıyla holding bünyesine bin 640 kişinin daha katılacağını kaydetti.  Söz konusu yeni alımlara ilişkin detaylı açıklamaları önümüzdeki günlerde yapacaklarını aktaran Korkmaz, "Yatırımcı partner şirketimiz  Türkiye'ye ve bu ülkenin geleceğine inanıyor. Cumhurbaşkanımız ile doğduran yapılan görüşmeler de bu süreci hızlandırıyor. Biz de  Türkiye ekonomisinde atıl ve verimsiz hiç bir alan bırakmamak kararlılığı ile işlerimizi büyütüyoruz" dedi.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Cumhurbaşkanı Erdoğan, FIFA Başkanı Gianni Infantino'yu Kabul Etti Trump Talimat Verdi: YPG'ye Artık Silah Verilmeyecek!
Ev Hayvanı Olarak 7 Bin Tane Hamam Böceği Besliyor Şampiyonlar Liginin Yeni Yayıncısı beIN Sports Oldu