Yavuz Bingöl'ün Yeni Albümü Ateş'Seyh​an Müzik'ten Çıktı - Son Dakika

Yavuz Bingöl'ün Yeni Albümü Ateş'Seyh​an Müzik'ten Çıktı

25.05.2012 20:44
Yavuz Bingöl'ün Yeni Albümü Ateş'Seyh​an Müzik'ten Çıktı, System.String[]

Bu albümde Bingöl, dinleyenleri Fuzuli'nin o müthiş beyitini fısıldamaya davet ediyor.

Ne yanar bana kimse ateş-i dilden özge

Ne açar kapım bad-ı sabadan gayrı"

Türkiye halk müziğinin önemli isimlerinden Yavuz Bingöl'ün yeni albümü'Ateş' Seyhan Müzik'ten yayınlandı.Yavuz Bingöl, 'Kül' isimli son albümünden bu yana iki yıllık arayı 'Ateşalbümüyle noktaladı.

Sanatçı, sinema ve dizi kariyerindeki üretimlerinin yanısıra verdiği sayısız konserle sanatseverlerle buluşuyor. 'Ateş' sanatçının 11. solo albümü olarak müzikseverlerin beğenisine sunuldu.'Ateş' 15 şarkıdan oluşuyor. Albümde gönüllerimizde önemli yere sahip olan pek çok sanatçının unutulmaz şarkıları yer alıyor.

Erdal Erzincan'dan'Sazımdaki Tel Ağlar', Mete Özgencil'den 'Gökyüzü', Celal Güzelses'den 'Bahçede Yeşil Çınar', Efkan Şeşen'den 'Dokuz Altı Yolları', Mehmet Doğangüneş - Erdal Güney'den 'Bir Kara Sevda', Aladdin Us'dan 'Ah Sensiz', Aşık Özlemi'den 'Vay Başıma Gelene Bak', Muammer Sungurtaş'dan 'Haberin Var mı?', Tuna Velibaşoğlu -Ali Erdem Ocak'dan 'Kara Duvak', Uğur Yüksekdağ'dan 'Ölme Gardaş', Yusuf Gül'den 'Ömrüm', Ozan Vurali'den 'Saçlarını Taramışsın', Erbal Aydın'dan 'Deniz Gözlüm' ile 'Beni Görüp Yüzünü Öte Tarafa Döndürme' isimli anonim parça Yavuz Bingöl'ün sesinde hayat buluyor.

Sanatçının albümünde düzenlemeler Mete Artun imzasını taşıyor. Ayrıca Ertan Tekin, Osman Çamurlu, Yılmaz Çamurlu, MertolŞalt, Mehmet Çelik, Murat Yücel, Onur Gügül, Mete Artun, Hakan Ünal, Ahmet Toprak, Halil Yalçıner, Erdinç Aksaç, Furkan Bilgi enstrümanlarıyla yer alıyor. Bu coğrafyanın zengin melodileri 'Ateş'de Bingöl'ün usta müzisyen kimliğinde özel şarkılara dönüşüyor. Bu albümde Bingöl, dinleyenleri Fuzuli'nin o müthiş beyitini fısıldamaya davet ediyor.

"Ne yanar bana kimse ateş-i dilden özge

Ne açar kapım bad-ı sabadan gayrı"

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Yavuz Bingöl'ün Yeni Albümü Ateş'Seyh​an Müzik'ten Çıktı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor ABD'li uzmandan dikkat çeken Libya yorumu: Savaşı Türkiye kazandı Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Dünyaca ünlü Azerbaycanlı kick boksçu Zabit Samedov, Kuruluş Osman dizisine transfer oldu Ticaret Bakanlığı, esnafa yönelik yeni destek paketi için çalışma başlattı Yasak Elma'nın Ender'i Şevval Sam, göğüs dekolteli elbisesiyle poz verdi Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor Demirtaş ve Kavala sözleri tepki çeken Bülent Arınç'tan yeni açıklama: Cumhurbaşkanı çok ağır konuştu, rencide oldum