Yaz- Kış Demeden Her Sabah Yüzüyor - Son Dakika

Yaz- Kış Demeden Her Sabah Yüzüyor

02.01.2012 14:38
Yaz- Kış Demeden Her Sabah Yüzüyor, System.String[]

Antalya'nın Finike İlçesi'nde oturan Kadın Doğum Uzmanı Op.Dr.Veli Cengiz, yaz- kış demeden her sabah denizde 1 saat yüzüyor.

Antalya'nın Finike İlçesi'nde oturan Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Veli Cengiz, yaz- kış demeden her sabah denizde 1 saat yüzüyor.

Finike Devlet Hastanesi'nden emekli olduktan sonra ilçede muayenehane açarak hastalarını tedavi etmeye devam eden Kadın Doğum Uzmanı Op.Dr. 54 yaşındaki Veli Cengiz, yaz- kış demeden yılın 12 ayı her sabah denize girip yüzüyor. Fırtına ya da denizin çok dalgalı olduğu zamanlar haricinde aksatmadan denize giren Veli Cengiz, yaklaşık 1 saat kulaç atıyor.

Finike Devlet Hastanesi'ne atandıktan sonra sabah sporu için yüzmeye başladığını anlatan Cengiz, 7 yıldır aksatmadan yüzdüğünü söyledi. Yüzmenin kendisinde bir alışkanlık haline geldiğini kaydeden Cengiz, yüzmeye ilkokulda başladığını ve sürekli denize girdiğini vurguladı. Op. Dr. Veli Cengiz, "Her sabah muayenehaneye gitmeden önce sahilde yürüyorum. Deniz aşırı dalgalı değilse yaklaşık 1 saat yüzerim. Sağlık için şart olduğuna inanıyorum" dedi.

Yüzerek formda kaldığını kaydeden Cengiz, havanın kötü olduğu zamanlarda da sporu ihmal etmediğini, yüzmek yerine yürüdüğünü ya da bisiklete bindiğine dikkat çekti. Deniz keyfinin ardından eşi Kerime Cengiz'in hazırladığı kuşburnu çayını içtikten sonra işe başladığını kaydeden Veli Cengiz, sağlıklı yaşam için herkese spor yapması çağrısından bulundu. - Antalya/ Finike

Yaz- Kış Demeden Her Sabah Yüzüyor
Yaz- Kış Demeden Her Sabah Yüzüyor
Yaz- Kış Demeden Her Sabah Yüzüyor
Yaz- Kış Demeden Her Sabah Yüzüyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yaz- Kış Demeden Her Sabah Yüzüyor - Son Dakika


Son Dakika

Yoğun bakımda olan Yılmaz Vural'dan haber var! Oğlu, son durumunu sosyal medyadan paylaştı Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta 405 lira zam göründü Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı Dünyanın en zengin 10 kişisinden 7'si teknoloji işi yapıyor Bursa'da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı Uçuş sırasında müstehcen fotoğraflarını paylaşan hostes, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi Asgari ücret zammı için ilk öneri HDP'den geldi: 4 bin TL olsun Tüyler ürperten cinayet! Kayıp olarak aranan gencin cesedi ormanlık alanda gömülü halde bulundu