"Yaz Kızım" Klevye Sınavı Yapıldı - Son Dakika

"Yaz Kızım" Klevye Sınavı Yapıldı

19.02.2012 10:43

Malatya Adliyesi'ne sözlü ve yazılı sınavla 25 sözleşmeli zabıt katibi, 3 sözleşmeli mübaşir ve 2 sözleşmeli teknisyen alınacak olması nedeniyle sınav gerçekleştirildi.

Malatya Adliyesi'ne sözlü ve yazılı sınavla 25 sözleşmeli zabıt katibi, 3 sözleşmeli mübaşir ve 2 sözleşmeli teknisyen alınacak olması nedeniyle sınav gerçekleştirildi.

Hacı Hüseyin Kölük Anadolu Ticaret Lisesi'nde gerçekleştirilen sınava 614 aday katıldı. 25 sözleşmeli zabıt katibi kadrosu için klavye üzerinde yazım sınavı yapıldı. 379 adayın Q klevye, 241 adayın da F klevyeden sınava katıldığı belirtildi.

Malatya Adalet Komisyonu Başkanı Orhan Erdin koordinesinde yapılan uygulamalı ve sözlü sınav sonucuna göre, 25 sözleşmeli zabıt katibi kadrolarına personel alınacağı ve adayların 2010 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavları'nda (KPSS-2010), lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almaları ile 35 yaşını bitirmemiş olma şartları arandı.

3 mübaşir, 1 bilgisayar teknisyeni ve 1 sıhhi tesisat teknisyeni alımı için yapılan sözlü sınava ise,

2010 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS-2010), lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alanlar başvuru yapabildiler.

Adliye Sarayı Adalet Komisyonu Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen

klavye yazımı sınavında özellikle hakimlerin "Yaz kızım" şeklindeki cümlesi ile ün salan zabit katibi sınavında ise, kısa sürede en fazla cümle yazanların şanslı oldukları belirtildi. - MALATYA

 Yaz Kızım Klevye Sınavı Yapıldı
 Yaz Kızım Klevye Sınavı Yapıldı
 Yaz Kızım Klevye Sınavı Yapıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 'Yaz Kızım' Klevye Sınavı Yapıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı Türkiye'nin Azerbaycan ve Kırım hamleleri Rus basınını rahatsız etti: Moskova'nın nüfuz alanına görülmemiş bir atılım var