Yazar Dilipak, 15 Temmuz'u Dilovası'nda Anlattı - Son Dakika

Yazar Dilipak, 15 Temmuz'u Dilovası'nda Anlattı

11.12.2016 15:31
Yazar Dilipak, 15 Temmuz'u Dilovası'nda Anlattı, System.String[]

Dilovası Belediyesi tarafından düzenlenen "15 Temmuz öncesi ve sonrası" konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, 15 Temmuz darbe girişiminin dünyayı yönetmeye çalışan küresel güçlerin oyunu olduğunu söyledi.

Dilovası Belediyesi tarafından düzenlenen "15 Temmuz öncesi ve sonrası" konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, 15 Temmuz darbe girişiminin dünyayı yönetmeye çalışan küresel güçlerin oyunu olduğunu söyledi.

Dilovası Belediyesi, Kültür Merkezinden düzenlenen konferansta konuşan Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, 15 Temmuz darbe girişiminin dünyayı yönetmeye çalışan küresel güçlere dikkat çekti. Konferansa Dilovası Belediyesi Başkanı Ali Toltar, Dilovası İlçe Müdürü Murat Balay, Belediye meclis üyeleri, STK ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konferansta söz alarak 15 Temmuz'da bir halk destanının yazıldığını belirten Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, "15 Temmuz'u yaşatan o hainleri de bir kez daha buradan kınıyorum. Rabbim bize o geceyi yaşatanlara tekrar böyle fırsatları nasip etmesin diyorum. 15 Temmuz gecesi kahramanlık hikayeleri yazan kahramanlarımıza ve bizleri yalnız bırakmayan Dilovası halkına huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. 15 Temmuzu unutmayacağız ve unutturmayacağız" dedi.

Daha sonra konferansa konuşmacı olarak katılan Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak ise geçmişi doğru değerlendirmek ve anlayabilmek için tarih okunması gerektiğini söyledi. Dilipak, "Tarih, bir toplumun ortak hafızası ve gelecek için bir tecrübeler dizgisidir. Darbeler, terör ve savaşlar dünya üzerindeki malum güçlerin düzenini korumak için vardır. Bu düzeni değiştirmezseniz darbeler, terör ve savaşlar bitmeyecek" diye konuştu.

15 Temmuz darbe girişiminin dünyayı yönetmeye çalışan küresel güçlerin olduğunu söyleyen Dilipak, "Darbeler, terör ve savaşlar dünya üzerindeki malum güçlerin düzenini korumak için vardır. Bu düzeni korumak için son yüzyılda 50 milyon insan öldürdüler. Şimdi Kasımpaşalı Tayyip geldi diye de bırakıp gidecek değiller. Türkiye'ye sahip olmazlarsa bir gelecekleri olmayacak. Onlar için sonun başlangıcı olur. O zaman bu darbeyi Fettullah Gülenin kaprislerinin ve komplekslerinin esiri olarak görmemek lazım. Bu başka bir hesaplaşma" şeklinde konuştu.

15 Temmuz gecesi darbecilerin Türkiye'ye tuzak kurduğunu ve Allah'ın da bu tuzakları onların başlarına geçirdiğini ifade eden Dilipak, şu değerlendirmede bulundu:

"Bu projenin arkasını dikkatle takip etmek gerekiyor. 'Yenildik' diye çekilmeyecekler. Bu coğrafyayı eğer terk edecek olurlarsa Avrupa'nın sonu olur. İkinci Dünya Savaşı'nda faşizm çöktü. 1990 yıllara gelirken komünizm çöktü. Şimdi ise kapitalizmin krizi yaşanıyor. Avrupa ve ABD'nin ekonomisi çöküyor. Kendi aralarında birbirlerine düştüler. Ayakta kalmalarının tek şartı var, İslam dünyasını teslim almak. Türkiye'yi teslim almadan İslam dünyasını teslim almayacaklarını biliyorlar. Darbe, tam bir işgal operasyonudur. Türkiye 15 Temmuz gecesi tarih yazmıştır. Birlikte yeni bir medeniyet kuracağız. Herkesin inandığı gibi yaşadığı, düşündüğünü özgürce ifade edebildiği, canları, namusları, akılları, inançları güvence altında olan yeni bir dünya kurulacak." - KOCAELİ

Yazar Dilipak, 15 Temmuz'u Dilovası'nda Anlattı
Yazar Dilipak, 15 Temmuz'u Dilovası'nda Anlattı
Yazar Dilipak, 15 Temmuz'u Dilovası'nda Anlattı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yazar Dilipak, 15 Temmuz'u Dilovası'nda Anlattı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Demiryolları "Çin'e giden ilk ihracat treni yolundan döndü" iddialarına yanıt verdi: Gümrükleme için Halkalı'ya geldi Her hareketiyle gündeme bomba gibi düşen Şevval Şahin, bikinili pozlarıyla yine çok konuşulacak Doğu Perinçek'in ABD analizindeki sözleri sosyal medyaya damga vurdu: Biraz kapatsana kamerayı Şarkıcı Sevda Demirel, bornozlu paylaşımıyla hayranlarının ağzını açık bıraktı Sağlık Bakanı Koca yüksek risk altındaki 5 ilimizi uyardı: Hatay'da vaka artışı yüzde 125 Yunan televizyonuna konuşan Avrupa Komisyonu yetkilisinden Türkiye'ye küstah tehdit: Yaptırımlar orta ve uzun vadeli de olacak Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaşıp bulaşmayacağından emin değiliz Sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde İspanya'da vaka sayısı 1 ayda 25 binden 5 bine düştü