Yazar Dilipak Çanakkale'de Söyleşiye Katıldı - Son Dakika

Yazar Dilipak Çanakkale'de Söyleşiye Katıldı

07.01.2018 21:55
Yazar Dilipak Çanakkale'de Söyleşiye Katıldı, System.String[]

Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, Ensar Vakfı Lapseki Şubesinin düzenlediği söyleşiye katıldı.

Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, Ensar Vakfı Lapseki Şubesinin düzenlediği söyleşiye katıldı.

Dilipak, Lapseki Belediyesine ait Sahil Sosyal Tesislerinde düzenlenen söyleşide, "Kudüs ve İslam Birliği" temalı sunum yaptı.

Kudüs'ün ve daha birçok yerin, bu coğrafyanın, bu kültürün bir parçası olduğunu ifade eden Dilipak, şunları kaydetti:

"Kudüs bize çok uzak değil. Benim babam doğduğunda, bir tek devlettik. Sadece Kudüs değil, Yemen de bize uzak değil, Cezayir de. Bugün dünyada 202 ülke var, yüz yıl önce bu 202 ülkenin 110'uyla biz tek devlettik. Dünyanın dörtte üçünde biz vardık, yüz yıl önce bunları kaybettik. Bugün 'Suriyelilerin burada ne işi var' diyen birileri dolaşıyor ortalıkta. Onlar bizim yüz yıl önceki kardeşlerimiz hala kardeşlerimiz aslında. Filipinler'de bizi bekleyen kardeşlerimiz var. Biz, yüz yılda hafızamızı kaybettik çünkü tarih okumuyoruz çünkü dünyada ne olup bittiğinin farkında değiliz."

Programın sonunda Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Dilipak'a çiçek takdim ederek, teşekkür etti.

Söyleşiyi, Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, Lapseki Müftüsü İbrahim Sezgin, Ensar Vakfı Lapseki Şubesi Başkanı İsmail Deveci de takip etti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yazar Dilipak Çanakkale'de Söyleşiye Katıldı - Son Dakika


Son Dakika

İmamoğlu suikast hazırlığı iddialarıyla ilgili ilk kez konuştu: Benim gündemimde pandemi var, bu iddialar yeni değil ABD'de salgının bilançosu son iki haftada ağırlaştı: Dakikada ortalama iki kişi hayatını kaybediyor CHP Ümraniye Gençlik Kolları eski Başkanı'nın tacizine uğradığını iddia eden kadın: Askerden sonra kimseyle sevişmediğini söyledi Katar'a banka, borsa, fabrikanın ardından at spermi de sattık Wesley Sneijder'in Yolanthe Cabau'yu aldattığı görüntüler ortaya çıktı Kılıçdaroğlu, iktidara bu kez Çin üzerinden yüklendi: Arayıp maliyetini sordum, cevap bir haftada geldi Tarlada bulduğu 1200 yıllık taş vaftiz teknesini satmaya çalışırken yakalandı Özbekistan'da bir futbolcu, uçan tekme atarak hakemi linç etmek istedi