Yazar Samiha Ayverdi Eskişehir'de Anılacak - Son Dakika

Yazar Samiha Ayverdi Eskişehir'de Anılacak

14.03.2015 11:29
Yazar Samiha Ayverdi Eskişehir'de Anılacak, System.String[]

Türk tasavvuf hayatı ve Türk dilinin önemli yazarlarından Samiha Ayverdi, vefatının 22'nci yılında çeşitli etkinliklerle Eskişehir'de anılacak.

Türk tasavvuf hayatı ve Türk dilinin önemli yazarlarından Samiha Ayverdi, vefatının 22'nci yılında çeşitli etkinliklerle Eskişehir'de anılacak.

Kütahya Mevlana Araştırma ve  Kültür Sanat Derneği (KÜMAKSAD) tarafından Tepebaşı Belediyesi Karikatürlü Ev'de düzenlenecek "Vefa Haftası" etkinlikleri, 16 Mart'ta düzenlenecek açılış töreni ile başlayacak.

Hafta boyunca yazarla ilgili sohbetler, belgeseller, kendisine ait 45 eser ve yazarın fotoğraflarından oluşan sergi, geleneksel Türk sanatlarından örnekler, yazarın "Hancı" adlı şiir kitabından  öğrencisi ve KÜMAKSAD Başkanı Tekin Uğurel tarafından bestelenmiş eserler sunulacak.

Etkinlikler, 22 Mart'a kadar sürecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yazar Samiha Ayverdi Eskişehir'de Anılacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Arsenal'de zor günler geçiren Mesut'a takım arkadaşı Mustafi, destek verdi: Her zaman yanındayım Son dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro rekor üstüne rekor kırıyor Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Fenerbahçeli Emre Belözoğlu: En zorlandığımız tranfer, Mert Hakan oldu Fransa'daki bıçaklı saldırganların etkisiz hale getirildiği görüntüler ortaya çıktı Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hajiyev: Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan cehenneme gönderildi Son Dakika! Fransa'da kilise yakınında bıçaklı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var