Yazar Samiha Ayverdi Eskişehir'de Anılacak - Son Dakika

Yazar Samiha Ayverdi Eskişehir'de Anılacak

14.03.2015 11:29
Yazar Samiha Ayverdi Eskişehir'de Anılacak, System.String[]

Türk tasavvuf hayatı ve Türk dilinin önemli yazarlarından Samiha Ayverdi, vefatının 22'nci yılında çeşitli etkinliklerle Eskişehir'de anılacak.

Türk tasavvuf hayatı ve Türk dilinin önemli yazarlarından Samiha Ayverdi, vefatının 22'nci yılında çeşitli etkinliklerle Eskişehir'de anılacak.

Kütahya Mevlana Araştırma ve  Kültür Sanat Derneği (KÜMAKSAD) tarafından Tepebaşı Belediyesi Karikatürlü Ev'de düzenlenecek "Vefa Haftası" etkinlikleri, 16 Mart'ta düzenlenecek açılış töreni ile başlayacak.

Hafta boyunca yazarla ilgili sohbetler, belgeseller, kendisine ait 45 eser ve yazarın fotoğraflarından oluşan sergi, geleneksel Türk sanatlarından örnekler, yazarın "Hancı" adlı şiir kitabından  öğrencisi ve KÜMAKSAD Başkanı Tekin Uğurel tarafından bestelenmiş eserler sunulacak.

Etkinlikler, 22 Mart'a kadar sürecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yazar Samiha Ayverdi Eskişehir'de Anılacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'dan akılalmaz sözler: Kudurun