Yazar Yusuf Kaplan Kıraathane Sohbetlerinde - Son Dakika

Yazar Yusuf Kaplan Kıraathane Sohbetlerinde

28.11.2019 09:57
Yazar Yusuf Kaplan Kıraathane Sohbetlerinde

Yazar Yusuf Kaplan, Başakşehir Belediyesi tarafından Başakşehir Millet Kıraathanesi'nde düzenlenen Kıraathane Sohbetleri'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Yazar Yusuf Kaplan, Başakşehir Belediyesi tarafından Başakşehir Millet Kıraathanesi'nde düzenlenen Kıraathane Sohbetleri'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Başakşehirliler, Yazar Yusuf Kaplan'ı dinlemek için programa yoğun ilgi gösterdi. Tarihin akışının ancak fikir ve varoluş çilesi çekecek insanlarla değiştirilebileceğini belirten Kaplan, milletin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Erdoğan'ın da millete ihtiyacı olduğunu söyledi. Yusuf Kaplan, 50'li yıllardan 15 Temmuz darbe girişimine kadar olan dönemle ilgili şöyle konuştu:

"Milli ve manevi duygularla donanmış nesiller yetiştiren İmam Hatip ve MTTB kurumlarına darbe vuruldu. Bu süreçte ihanet şebekesi FETÖ'nün önü açıldı. Gülenizm, İslam'ı protestanlaştırma projesidir."

"Türkiye dünyanın ruhu, mazlumların umudu, zorbaların kabusudur"

Yusuf Kaplan, Türkiye'nin hem devlet hem de sivil toplum kuruluşlarıyla dünyanın her bölgesinde mazlumlara ulaştığına vurgu yaptı. Balkanlar ve Güney Asya'da yaşadığı iki anısını anlatan Kaplan, "Haritada elinizi rastgele bir yere koyun Türkiye oradadır. Balkanlar'da Arnavutluk'un başkenti Tiran'da konferans verdim. Biri kürsüye geldi. 'Biz Balkanlar'da iki şey için dua ederiz; biri Allah'a, diğeri Türkiye'ye. Ne için? Türkiye'nin düşmemesi için, toparlanması için, daha sonra gelip bizi toparlaması için' dedi. Sri Lanka'da gittiğim bir köyde ise karşılaştığım bir çocuk, o dönem bir ameliyat geçiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık durumunu sordu. Gittiğim her yerde 3 kişiyi anıyorlar. Abdülhamid, Erbakan ve Erdoğan. Türkiye dünyanın ruhu, mazlumların umudu, zorbaların kabusudur" diye konuştu.

"Enderun tarzı eğitime ihtiyaç var"

Eğitim sisteminin verimli hale gelmesi için Osmanlı'daki Enderun sistemine benzer bir sistemin kurulması gerektiğini dile getiren Yusuf Kaplan, "Türkiye'de eğitim sisteminin çağ atlaması için çok sayıda üniversiteye değil tam donanımlı iki üniversiteye ihtiyacı var" dedi.

Kaplan'dan gençlere kitap tavsiyeleri

Kaplan, her konuşmasında olduğu gibi, gençlere dünyaya geniş bir perspektiften bakabilmeleri için kitap tavsiyelerinde bulundu. Sezai Karakoç'la başlayıp Aliya İzetbegoviç ile tamamlanan ilk 20 kitabın okunmasının bu anlamda önemli olduğunu vurguladı. Katılımcılar, programın sonunda Kaplan'la hatıra fotoğrafı çektirdi. - İSTANBUL

15 Ağustos 2022 Haberleri 15 Ağustos 2022 Haberleri
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Yazar Yusuf Kaplan Kıraathane Sohbetlerinde - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement