Yazarlar, Kar-Kış Demeden Salonu Dolduran Okuyucularıyla Buluştu - Son Dakika

Yazarlar, Kar-Kış Demeden Salonu Dolduran Okuyucularıyla Buluştu

18.02.2012 15:16
Yazarlar, Kar-Kış Demeden Salonu Dolduran Okuyucularıyla Buluştu, System.String[]

Kaynak Kültür Yayın Grubu, ANEDER ve ERKÜSAD işbirliğiyle Erzurum'da düzenlenen 'Kaynak Kültür Günleri' programı başladı.

Kaynak Kültür Yayın Grubu, Anadolu Eğitimciler Derneği (ANEDER) ve Erzurum Kültür Sanat ve Diyalogu Geliştirme Derneği (ERKÜSAD) işbirliğiyle Erzurum'da düzenlenen 'Kaynak Kültür Günleri' programı başladı.

Yazar Ali Demirel'in 'İffet ya Hu' isimli kitabı hakkında yaptığı söyleşiyle başlayan programa Erzurum ve çevre illerden çok sayıda vatandaş katıldı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi'ndeki Kaynak Kültür Günleri'ne vatandaşların ilgisi hayli büyük oldu. Konferans salonunu tamamen dolduran vatandaşlar, yazar Ali Demirel'in 'İffet' konusunda anlattıklarını ilgiyle dinledi. Ali Demirel, söyleşinin ardından Kültür Merkezi Fuaye alanında okuyucuları için kitaplarını imzaladı, onlarla sohbet etti. Kitap imzalatmak isteyen Erzurumlular ve çevre illerden gelen vatandaşlar uzun kuyrukların oluşmasına sebep oldu.

Demirel, gördükleri ilgi karşısında oldukça memnun olduklarını ifade etti. Yılarca insanların kitaplara karşı ilgisiz olduğu şikayetinin dillendirildiğini anlatan Demirel, "Aslında bu durumun böyle olmadığını görüyoruz. Eğer insanlara kendi değerleriyle örtüşen eserler sunarsak, kitaplara olan ilgileri hep artacak. Erzurum'daki 'Kaynak Kültür Günleri'ne insanların bu kadar ilgi göstermesinin altında yatan sebep de bu olsa gerek." dedi.

Öğleden önce bayanların katılımına açık olan programın ikinci kısmında ise Yazar Osman Kaplan, 'Değerler eğitimi ve değerlerimizi kazandırmada aileye düşen görevler' konusunda bir söyleşi yaptı. Kaplan, çocuk eğitimi konusunda bilgiler verdi. Kaplan çocuğun gelişiminde aile, okul ve arkadaş çevresinin etkilerini anlattı. Ali Demirel programın öğleden sonraki bölümünde ise erkeklere 'İffet ya Hu' isimli kitabını anlattı. İlahiyatçı Yazar Hamdi İşcan'ın erkeklere yapacağı "Pırlanta Okumaları" ile ilgili sohbetinden sonra Yazar Mehmet Ali Şengül'de 'Gönüller Hareketi' konulu bir sunum gerçekleştirecek.

Kaynak Yayın Grubu'ndan Halil Aydın, bu programla birlikte insanların kitaplarla daha sıkı ilişki içerisine girmelerini amaçladıklarını aktardı. Aydın, Kaynak Kültür Günleri'ni Türkiye'nin farklı illerinde de organize edeceklerini bildirdi.

Erzurum Kaynak Kültür Günleri'nin yarınki program ise şöyle:

"İlahiyatçı-Yazar Reşit Haylamaz, bayanlara, 09.00'da, erkeklere de 14.00'te Hz. Muhammed Mustafa (sav)'yı anlatacak. Yazar Mehmet Ali Şengül ise bayanlara 11.30'da 'Gönüllüler Hareketi' konulu sohbeti gerçekleştirecek. Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Naci Tosun ise saat 16.00'da erkeklerin katılımına açık olan bir sohbette konuşurken, Harun Tokak ise 19.00'da 'Kınalı Küheylanlar' isimli kitabıyla ilgili bir söyleşiye katılacak."

Yazarlar, Kar-Kış Demeden Salonu Dolduran Okuyucularıyla Buluştu
Yazarlar, Kar-Kış Demeden Salonu Dolduran Okuyucularıyla Buluştu
Yazarlar, Kar-Kış Demeden Salonu Dolduran Okuyucularıyla Buluştu
Yazarlar, Kar-Kış Demeden Salonu Dolduran Okuyucularıyla Buluştu
Yazarlar, Kar-Kış Demeden Salonu Dolduran Okuyucularıyla Buluştu
Yazarlar, Kar-Kış Demeden Salonu Dolduran Okuyucularıyla Buluştu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Kültür Sanat Yazarlar, Kar-Kış Demeden Salonu Dolduran Okuyucularıyla Buluştu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Ligi'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı?