Yazıcı "DMO Sporun Merkezi Olacak" - Son Dakika

Yazıcı "DMO Sporun Merkezi Olacak"

18.02.2012 09:22
Yazıcı

Spor Salonu olarak planlanan DMO binasında Ersin Yazıcı incelemeler yaptı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin eski Devlet Malzeme Ofisi'ni Spor Salonu'na dönüştürme projesi sürüyor. Kompleks olarak tasarlan salonda tadilat işleri hızla devam ediyor. Binanın geniş kısmı antrenman amaçlı 6 ayrı salon spor salonu haline getiriliyor. Yapımı devam eden spor merkezi projesini inceleyen Ersin Yazıcı, "Farklı spor dallarını bir araya toplayarak, kalabalık bir ortam oluşturmak, spora daha fazla insan çekecektir. Burası tamamlanmasından kısa bir süre sonra sporun merkezi olacak" dedi.

SPOR MERKEZİ OLACAK

Yıllardır kullanılmayan Orduevi karşısındaki DMO binasını inceleyerek, binanın yeni yüzüyle hem eğitime hem de spora kucak açacağını vurgulayan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, "4 bin metrekarelik kullanım alanına sahip olan yapıyı tadilat edilerek spor merkezi haline getiriyoruz. Farklı alanlardaki bir çok spor dalına burada ev sahipliği yaparak burayı Spor Merkezi haline getireceğiz. Kalabalık bir ortam, daha fazla insanı bu merkeze çekecektir. Bunun için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor" dedi. Fen İşleri Daire Başkanı Tahir Akman ve teknik ekibi incelemeler sırasında hazır bulundu.

SPORCULAR ANTRENMAN YAPACAK

Spor merkezinde, judo, karate, yağlı güreş ve tekvando gibi başarılı sporcuların yetiştiği branşlarda antrenman yapılabilecek. Tam donanımlı spor merkezinde soyunma odaları, duşlar, sauna ve sağlık merkezi de bulunacak. Spor Merkezi, daha pek çok sporcunun başarılara imza atmasına zemin olacak. DMO binası tadilatın ardından bir spor salonuna dönüşecek.

EĞİTİM VE SPOR ALANI

Seka Park'ı halkın hizmetine sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Seka Fabrikası alanındaki yapıları da elden geçirerek sosyal kullanıma açmaya devam ediyor. Yıllardır atıl halde bulunan Devlet Malzeme Ofisi (DMO) yeni yüzüyle hem eğitime hem de spora kucak açmaya hazırlanıyor Büyükşehir Belediyesi Seka Fabrikası alanındaki Devlet Malzeme Ofisi'ni eğitim ve spor için yenileyerek hizmete açacak.

Yazıcı DMO Sporun Merkezi Olacak

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Yazıcı 'DMO Sporun Merkezi Olacak' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Depremde boğularak can veren Fatma teyze, Türkiye'de tsunamiden ölen ilk kişi oldu Depremin merkez üssü Seferihisar'da deniz yeniden çekildi İzmir depremi çelik gökdeleni de vurdu! İnşaattan düşen işçi hayatını kaybetti Özel hastanelerde koronavirüs test ücreti 250 TL olacak Aracı tekleyen sürücü, kaputu açınca 3 metrelik pitonla burun buruna geldi İzmir'deki depremde yeni binalar da yıkıldı! Vatandaşlar hesap sorulmasını istiyor Rusya'dan yardım isteyen Paşinyan'a aynı cevap verildi: Çatışmalar Ermenistan topraklarına sıçrarsa destek veririz Nitrojen tüplü otomobile 1.280 lira ceza kesildi