Yeditepeli Öğrencilerin Girişimcilik Başarısı - Son Dakika

Yeditepeli Öğrencilerin Girişimcilik Başarısı

04.12.2014 15:34
Yeditepeli Öğrencilerin Girişimcilik Başarısı

GREAT kampanyası kapsamında Türkiye'deki genç teknoloji şirketleri arasında düzenlenen 'GREAT Startup' yarışmasından iki öğrencimiz ödülle döndü.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü üçüncü sınıf öğrencimiz Onur Candan, şirketi "Visionteractive" ile 'Üniversiteli Genç Girişimci' kategorisinde Türkiye'nin en başarılı genç girişimcisi seçildi.

Üniversitemizin Mimarlık Fakültesi öğrencisi Yağmur Sürmeli ise "Peggymatic" cihazı ile aynı kategoride ikincilik ödülü kazandı.

Startup yarışmasında kategori birincileri Birleşik Krallık seyahatine katılım hakkı, Birleşik Krallık'ta iş kurmak isteyenlere danışmanlık, ilgili kişilerle tanışma ve Birleşik Krallık'ta iş yapmakta olan kişi ve şirketlerle tanışma ve fikir alışverişinde bulunma olanağı kazandılar.

Türkiye'deki genç teknoloji girişimcilerini hedefleyen 'GREAT Startup' yarışması Türkiye'de yaşayan, en az bir yıl önce kurulmuş şirketinde ana hissedarlardan biri olan, 40 yaşını geçmemiş tüm girişimcilerin başvurularına açıktı. 180'den fazla katılımcı şirket şu kriterlere göre değerlendirildi; yeni bir ürün ve hizmet fikrini geliştirme, özgün bir iş modeli/iş fikri oluşturma, girişimcilik ruhu ve risk alabilme, sürdürülebilir bir şirket stratejisi oluşturma, geleceğe yönelik sağlam bir iş planı, bulunduğu pazara hakimiyet ve kuruluştan bugüne büyüme hızı.

5 farklı kategoride ödül dağıtan yarışmanın jürisi ise şu isimlerden oluşuyordu;

Leigh Turner - Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu ve UKTI Türkiye, Orta Asya ve Güney Kafkasya Genel Direktörü, Daniel King - UKTI Küresel Operasyonlar Hızlı Büyüyen ve Gelişmekte Olan Pazarlar Başkanı, James Tyler - Telecity Group International Ticaretten Sorumlu Başkan Yardımcı, Ali Sabancı - Pegasus Havayolları CEO'su, Nevzat Aydın - Yemek Sepeti.com CEO'su, Canan Özsoy - GE Türkiye CEO'su, Sina Afra - Markafoni.com kurucusu, Ümit Boyner – Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi, M. Rauf Ateş - Capital, Ekonomist, Startup Business Genel Yayın Yönetmeni, Fatih İşbecer - Monitise Turkey CEO'su, İhsan Elgin - Girişim Fabrikası Kurucu Direktörü, Tuğrul Tekbulut - Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı ve Hasan Aslanoba - Angel Investor/ Aslanoba Grubu Kurucusu.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Faik Öztrak: 'Üslubu Beyan Aynıyla İnsan. Sen Bu Kötü Üsluba Muhatap Olmayı Hak Etmiyorsun Türkiye' Faik Öztrak: 'Üslubu Beyan Aynıyla İnsan. Sen Bu Kötü Üsluba Muhatap Olmayı Hak Etmiyorsun Türkiye' Milli atlet Buse Arıkazan, sırıkla atlamada yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu Milli atlet Buse Arıkazan, sırıkla atlamada yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu Gençosman Killik: 'Sayenizde Çözülen Eyt Sonrası Türkiye'de Emekliliğini Bekleyen Tek Kişi Kaldı. Gençosman Killik: 'Sayenizde Çözülen Eyt Sonrası Türkiye'de Emekliliğini Bekleyen Tek Kişi Kaldı.

Son Dakika Güncel Yeditepeli Öğrencilerin Girişimcilik Başarısı - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement