Yeliz Yeşilmen, Bakanlıktan plaket bekliyor - Son Dakika

Yeliz Yeşilmen, Bakanlıktan plaket bekliyor

18.01.2020 19:37
Yeliz Yeşilmen, Bakanlıktan plaket bekliyor, System.String[]

Sosyal medyasında Türkiye'nin turizm bölgelerinin tanıtımını yaptığını söyleyen ünlü oyuncu Yeliz Yeşilman, "Ben hala Türkiye topraklarında turizm acentesi gibi gönüllü bir şekilde devam ediyorum.

Sosyal medyasında Türkiye'nin turizm bölgelerinin tanıtımını yaptığını söyleyen ünlü oyuncu Yeliz Yeşilman, "Ben hala Türkiye topraklarında turizm acentesi gibi gönüllü bir şekilde devam ediyorum. Kültür Bakanlığı bana bu anlamda umarım sahip çıkar. Plaket bekliyorum, insanlara maaş, para veriyorlar. Türkiye turizmini tanıtsın diye. Ben kendim yapıyorum bunu. Farkında olurlar umarım bir gün" dedi.

Ünlü oyuncu Yeliz Yeşilmen, okulların yarıyıl tatile girmesini fırsat bilerek çocuklarıyla birlikte Yalova'nın kaplıcalarıyla ünlü Termal ilçesindeki Terma City Otel'de tatilini geçiriyor. Yeşilmen, tüm ailesiyle birlikte tatili geçirdiklerini belirtti. Tatilinde Termal'in şifalı sularında yararlanan Yeşilmen, ilk kez Yalova'ya geldiğini söyledi.

"Evli, çocuklu gezgin" adında sosyal medyada bir sayfası olduğunu anlatan Yeşilmen, "Artık bir gezginim. Türkiye'nin çok farklı topraklarını Mardin'den Diyarbakır'a, Yalova'dan, Alaçatı'ya her yeri, gezilmeyen görülmeyen yerleri paylaşıyorum tüm detaylarıyla. Kafeleriyle, otelleriyle, turizmiyle. Mesela Yalova'nın şelalesi varmış, yaz olsa gidecektik. Bir de botanik bahçeleri varmış. Oraya gideceğim" diye konuştu.

Gezmeyi sevdiğini ifade eden Yeşilmen, " Şirince'den geldim. Şirince'ye gittik, üç gün önce sömestr başladı. Herkes yurt dışına gidiyor, Dubai'ye gidiyorlar, kayak merkezlerine yurt dışına gidiyorlar. Ben hala Türkiye topraklarında turizm acentesi gibi gönüllü bir şekilde devam ediyorum. Kültür Bakanlığı bana bu anlamda umarım sahip çıkar. Bunu niçin insanları tutuyorlar. Plakette bekliyorum, insanlara maaş, para veriyorlar. Türkiye turizmini tanıtsın diye. Ben kendim yapıyorum bunu. Farkında olurlar umarım bir gün" ifadesini kullandı.

Mehmet Ali Erbil'i farklı şehirlerde olduğu için sık ziyaret edemediğini fakat kızıyla irtibatlı olduğunu ve bilgileri ondan aldığını söyleyen Yeşilmen, şunları kaydetti:

"İyileşti, tekrar yoğun bakımda. Maalesef vücut hastalığa teslim olduğunda ne kadar dirayetli de olsan mücadele de etsen bir daha bir daha yenilebiliyorsun. Benim için çok değerli, çok kıymetli. Hayatımdaki birçok şeyi ona borçluyum. Türkiye'ye bir Mehmet Ali Erbil gelmedi. Hem zekasıyla, hem halka olan ilgi alakası, halkın onu çok sevmesi, muzip esprileri her ne kadar belden aşağı da olsa halk onu kaldırdı. Şuan birisi çıkıp yapsa herhalde taşlarlar. Ama bir tek ona yakışıyordu, belden aşağı espriler, bir tek anlıyordu, o güldürüyordu. Bu kötü bir şey, yüzümüzü güldüren insanların azalması kötü bir şey."

" Cem Yılmaz'ı komik bulmuyorum"

Türk sineması ve televizyon tarihinde Mehmet Ali Erbil'in önemli bir figür olduğuna dikkati çeken Yeşilmen, günümüzdeki komedi filmlerini beğenmediğini belirterek, "Bir Cem Yılmaz var. Açıkçası Cem Yılmaz'ı komik bulmuyorum. Gösterilerini beğeniyorum ama filmlerini beğenmiyorum. Şahan var. Ama bunların halkla diyaloğu yok. Toplumun böyle bir insana ihtiyacı vardı, öyle birisi ekranda yok. Zaten magazine döndü, saçma sapan yarışmalar, programlar. Şifa diliyoruz, dua ediyoruz. Savaşır inşallah. Keşke birilerini yetiştirseydi ama kimse kimsenin boşluğunu dolduramaz. Belli olmaz tekrar karşımıza çıkabilir" dedi.

İleride televizyonla ilgili projeler düşündüğünü kaydeden Yeşilmen, "Gece magazini yapmak istiyorum. Hep sabah yapıyorlar, gece masaya oturup tek başıma giflerimle, biraz sanal bir magazin yapmak istiyorum. Haftanın 5 günü canlı yayın istiyorum. Dizi olayı düşünmüyorum. Belki sinema olabilir. Artık çalışma hayatına döndüm. Sosyal medyada çalışıyoruz artık bir nevi. Bunu televizyona taşımak istiyorum. Kadınlar makinelerine başladık. Mesela Yalova'da kadınlar matinesi yapalım, organize edin. Yalovalı kadınlar eğlensin, stres atsın. Burada bu tür etkinliklerin çok olması lazım. Televizyon ve sinema olabilir. Yalova sokaklarında limuzinle gezdik. Sahili de çok temiz ve güzel görünüyordu, yazın da gelmek isterim. Yazın daha çok organizasyon olur bizler de daha çok geliriz umarım." şeklinde konuştu.

Kaldığı oteldeki odada daha önce Bülent Ersoy'un kaldığını hatırlatılan Yeşimen, "Bülent Hanım kalmış bana nasip oldu. Bülent Hanım'ın kaldığı bir oda. Bir kraliçeden, bir sultana devir olurdu diye düşünüyorum. Ben daha çok tadını çıkarıyorum. Süt banyom falan var. Bülent Hanım çok vakit geçiremedi, ben 3-4 gün vakit geçirmek istiyorum. Havasını her yerde hissediyorum. Benden sonra kime nasip olacak merak ediyorum" açıklamasında bulundu. - YALOVA

Yeliz Yeşilmen, Bakanlıktan plaket bekliyor
Yeliz Yeşilmen, Bakanlıktan plaket bekliyor
Yeliz Yeşilmen, Bakanlıktan plaket bekliyor
Yeliz Yeşilmen, Bakanlıktan plaket bekliyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Yeliz Yeşilmen, Bakanlıktan plaket bekliyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Evin içine tuvaletini yapan kedisine ceza olsun diye balkonda dayak atan adam gözaltında 00:27 Evin içine tuvaletini yapan kedisine ceza olsun diye balkonda dayak atan adam gözaltında Eyvah eyvah başımıza bir de bu çıktı! Baldırsokan artık İstanbul'da 23:44 Eyvah eyvah başımıza bir de bu çıktı! Baldırsokan artık İstanbul'da 20 yaşındaki genç, annesine ve arkadaşlarına mesaj yazıp kayalıklardan atladı 23:07 20 yaşındaki genç, annesine ve arkadaşlarına mesaj yazıp kayalıklardan atladı
Aşıların 5 gözlü yaratıklara sebep olacağını söyleyen Fatih Erbakan: Son çare TURKOVAC tercih edilebilir 22:11 Aşıların 5 gözlü yaratıklara sebep olacağını söyleyen Fatih Erbakan: Son çare TURKOVAC tercih edilebilir Van'da 20 dakika boyunca aralıksız süren yağış, esnafa zor anlar yaşattı 22:00 Van'da 20 dakika boyunca aralıksız süren yağış, esnafa zor anlar yaşattı Son ankette çarpıcı detay! HDP seçmeninin yüzde 68.9'u 21:19 Son ankette çarpıcı detay! HDP seçmeninin yüzde 68.9'u "Demirtaş'ın işaretiyle hareket ederim" cevabı verdi
Aynur Aydın'ın sütyenli pozuna dakikalar içerisinde binlerce beğeni geldi 20:08 Aynur Aydın'ın sütyenli pozuna dakikalar içerisinde binlerce beğeni geldi Ülke bu olayla çalkalanıyor! Sevgilisiyle cinsel ilişkiye girmek için yaşını büyük söyleyen 12 yaşındaki kız hamile kaldı 19:25 Ülke bu olayla çalkalanıyor! Sevgilisiyle cinsel ilişkiye girmek için yaşını büyük söyleyen 12 yaşındaki kız hamile kaldı
Advertisement