Son Dakika Haberleri: Yemek Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Yemek Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu

3 yıl önce

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından hibe desteği ile yürütülen Kazan Projesi kapsamında Düzce Köprübaşı Ömer Efendi Köyü’nde yemek festivali gerçekleştirildi.

Yemek Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu, System.String[]
İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından hibe desteği ile yürütülen Kazan Projesi kapsamında Düzce Köprübaşı Ömer Efendi Köyü'nde yemek festivali gerçekleştirildi.

Köprübaşı Ömer Efendi Köyü Kalkındırma Derneği'nin düzenlediği organizasyon Adige Kültür Evinin bahçesinde yapıldı.

Programın ilk bölümü Kazan Projesi Mutfak Atölyesinde başladı. Babaları ile birlikte katılan çocuklar şef Selahattin Tuncel ile birlikte kurabiye yaptılar ve ardından hediyelerini aldılar. Festival köy içerisinde başlayan Kortej Yürüyüşü ile başladı. Daha önce proje kapsamında açılan Mutfak Atölyesi'nde, her pazar 55 kursiyer Düzce'den gelen şefler ile yemek kursu aldılar. Kazan Projesi'nde yer alan Yemek Festivalinde, gelen ziyaretçiler için keyifli bir program hazırlandı. Yemek festivaline gelenler İshak Akbay'ın sunumları ile unutamayacakları bir gün yaşadılar.

Programa, Düzce Profesyonel Aşçılar Derneği ve İstanbul'dan Euro-Toques Avrupa Aşçılar Birliği katılarak jüri üyesi oldular. Hem Mutfak Atölyesinin kursiyerleri, hem diğer katılan yarışmacılar oldukça heyecanlı anlar yaşadılar. Jüri üyesi şef aşçılar, karar vermekte oldukça zorlandılar. 3 dalda açılan Amatör Yemek Yarışmasında katılan yarışmacılar hazırladıkları sunumlar ile yarıştılar. Tabaklardaki sunumlar oldukça başarılı idi.

Yöresel Yemekler, Hamur İşleri ve Tatlılar olmak üzere 3 kategoride ilk 3 giren 9 yarışmacı ödüllerini aldılar.

Şef Aşçıların yaptığı yetenek gösterilerini, gelen misafirler ilgiyle izlediler. Mızıka Dinletisi ile ziyaretçiler keyifli anlar yaşadılar. Misafirler alana kurulan stantları ve yemek fotoğrafları sergisini gezerken çocuklar oyun parkında doyasıya eğlendiler. Uçurtma şenliği ile devam eden program, akşam bölümünde Karagöz Hacivat gösterisi ile son buldu. - DÜZCEBabası Tarafından Dövülerek Öldürülen Mertcan'ın Karnesi Ortaya Çıktı Hakkında Soruşturma Başlatılan Müjdat Gezen: Kimin Kaçacağını Biliyorum Ama Söylemem

Son Dakika! Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş Hakkında Soruşturma Başlatıldı