Yemen'de Husilerin saldırısında 5 asker öldü - Son Dakika

Yemen'de Husilerin saldırısında 5 asker öldü

13.11.2019 16:28
Yemen'de Husilerin saldırısında 5 asker öldü, System.String[]

Yemen'in doğusunda Husilerin saldırısı sonucu 5 asker hayatını kaybetti.

Yemen'in doğusunda Husilerin saldırısı sonucu 5 asker hayatını kaybetti.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Husi güçleri Yemen'in Marib ilindeki bir askeri kampın operasyon komuta merkezini füzeyle vurdu.

Saldırıda 5 askerin öldüğü, 10 askerin yaralandığı belirtilirken, hedef alınan binada ciddi hasar meydana geldiği kaydedildi.

Yemen ordusu ya da Husi güçlerinden olaya ilişkin açıklama yapılmadı.

Husiler geçen ay da Marib ilinde Arap koalisyonuna bağlı komutanlarla toplantı halinde bulunan Savunma Bakanı Muhammed el-Makdisi'ye yönelik füze saldırısı düzenlemişti. Makdisi saldırıdan kurtulurken, olayda iki asker hayatını kaybetmişti.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulunduruyor.

Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap koalisyonu güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yemen'de Husilerin saldırısında 5 asker öldü - Son Dakika


Son Dakika

Fransa Dışişleri: Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını tanımıyoruz Moderna ve Pfizer'in geliştirdiği aşıların yan etkileri belli oldu Türk gemisine yapılan hukuk dışı baskınla ilgili düğmeye basıldı! Savaş gemileri sahaya iniyor Merve Boluğur'dan cesur paylaşım! Derin bacak ve göğüs dekoltesi olay oldu Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Cenazeler otobüsle taşındı İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü Sıla'ya hakaret ettiği için yargılanan Davut Güloğlu'nun aldığı ceza belli oldu