Yemen'de Kovid-19'dan ölen kişi sayısı 1000'i geçti - Son Dakika

Yemen'de Kovid-19'dan ölen kişi sayısı 1000'i geçti

08.04.2021 22:13
Yemen'de Kovid-19'dan ölen kişi sayısı 1000'i geçti, System.String[]

Yemen'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ölenlerin sayısı 1000'i aştı.

Yemen'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ölenlerin sayısı 1000'i aştı.

Hükümete bağlı Koronavirüsle Mücadele Ulusal Komitesinden yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19 salgınında son 24 saatte 18 kişinin daha hayatını kaybettiği, 86 yeni vaka tespit edildiği belirtildi.

Son günde 18 kişinin daha vefat etmesiyle virüs kaynaklı can kaybının 1004'e, vaka sayısının da 5 bin 133'e yükseldiği, iyileşenlerin sayısının ise 1946 olduğu ifade edildi.

Aden, Taiz ve Hadramevt vilayetlerinde son günlerde ölü ve vaka sayısında ciddi artış kaydedildiği vurgulandı.

Eylül 2014'ten bu yana İran destekli Husiler ile hükümete bağlı güçler arasında çatışmalara sahne olan Yemen'de, Kovid-19 salgınına ilişkin söz konusu rakamların Husilerin kontrolündeki bölgeleri içermediği belirtiliyor.

Uzun yıllardır devam eden iç savaş nedeniyle dünyanın en büyük insani krizinin yaşandığı ve sağlık sisteminin çöktüğü Yemen'de, çaresiz halk yeni Kovid-19'un ikinci dalgasıyla kendi kısıtlı imkanlarıyla mücadele etmeye çalışıyor.

Birleşmiş Milletler İnsani İşler Koordinasyon Ofisine (OCHA) göre, ülkede açıklanan resmi vaka sayıları, salgının gerçek yayılımını yansıtmıyor. OCHA, 2 Nisan Cuma günü yaptığı açıklamada, salgının daha fazla yayılması ve durumun kötüye gitmesinin önüne geçmek için tedbirlere uyulması çağrısında bulundu.

BM Sözcü Yardımcısı Ferhan Hak ise Yemen'de mart ayında tespit edilen Kovid-19 vakalarının bir önceki aya göre yüzde 50 arttığını kaydetmişti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yemen'de Kovid-19'dan ölen kişi sayısı 1000'i geçti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Müjde Ar'ın kanser tedavisi gören oyuncu kardeşi Mehtap Ar yaşamını yitirdi Müjde Ar'ın kanser tedavisi gören oyuncu kardeşi Mehtap Ar yaşamını yitirdi Sultangazi Belediyesi, daha önce Sultangazi Belediyesi, daha önce "Spekülasyon" demesine rağmen yaşlı bakım merkezini satıyor "Benim oğlum Hira'dan daha zeki" diyen Cem Yılmaz'a Demet Akalın'dan yanıt: Ondan daha merhametli olduğum kesin 'Bildiri' soruşturmasında gözaltına alınan emekli amirallerin ilk ifadesi ortaya çıktı 'Bildiri' soruşturmasında gözaltına alınan emekli amirallerin ilk ifadesi ortaya çıktı Resmen skandal! 5 yıldızlı otelde sabahlara kadar eğlenip, tüm kuralları hiçe saydılar Resmen skandal! 5 yıldızlı otelde sabahlara kadar eğlenip, tüm kuralları hiçe saydılar Uyuşturucu madde almak için para istediği annesini başından yaraladı Uyuşturucu madde almak için para istediği annesini başından yaraladı Uygunsuz mesaj atarak karısını taciz eden şahsı defalarca böyle bıçakladı Uygunsuz mesaj atarak karısını taciz eden şahsı defalarca böyle bıçakladı Bayramdan sonra düğünü vardı! Otomobiliyle 15 metreden uçan Seycan hemşire hayatını kaybetti Bayramdan sonra düğünü vardı! Otomobiliyle 15 metreden uçan Seycan hemşire hayatını kaybetti