Yemen Dışişleri Bakanı Mübarek: "Husiler barış için ciddi bir niyet ortaya koymadı" - Son Dakika

Yemen Dışişleri Bakanı Mübarek: "Husiler barış için ciddi bir niyet ortaya koymadı"

23.02.2021 17:59
Yemen Dışişleri Bakanı Mübarek:

Yemen Dışişleri Bakanı Ahmed Avad bin Mübarek, ülkede barışın sağlanması için Husilerin ciddi bir niyet ortaya koymadıklarını söyledi.

Yemen Dışişleri Bakanı Ahmed Avad bin Mübarek, ülkede barışın sağlanması için Husilerin ciddi bir niyet ortaya koymadıklarını söyledi.

Yemen resmi ajansı SABA'nın haberine göre, Bin Mübarek, ABD'nin Yemen Özel Temsilcisi Timothy Lenderking'i kabul etti.

Görüşmede, Bin Mübarek, Husilerin eylemlerinin, barışı sağlamak veya Yemenlilerin hayatlarını koruma konusunda ciddi bir niyet gütmediklerini açıkça gösterdiğini ifade etti.

"Husiler savaşa bağımlı hale geldi. İran rejiminin Yemen ve bölgenin istikrarının bozulması yönündeki emirlerini uygulayarak Yemenlilerin, özellikle de çocukların hayatlarını hiçe saydılar." diyen Bin Mübarek, ABD ve uluslararası toplumun şiddeti bırakıp siyasi çözümü kabul etmeleri için Husilere baskı yapmasını istedi.

Lenderking, dün 3 Mart'a kadar sürecek, aralarında üst düzey hükümet yetkilileri ile görüşmelerin de olduğu bir dizi temas için Körfez ülkeleri ziyaretine başlamıştı.

Yemen'de İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten itibaren Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yemen Dışişleri Bakanı Mübarek: 'Husiler barış için ciddi bir niyet ortaya koymadı' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Altınlarını alıp harcadığı kişiye hiçbir şey olmamış gibi 'çay içme' teklifinde bulundu Aytemiz Alanyaspor, deplasmanda Trabzonspor'u 3-1 mağlup etti Özcan Deniz'in yaralama suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapsi isteniyor Mısır-Türkiye ilişkilerindeki olumlu gelişmelerin ardından Yunan bakandan Kahire çıkarması ABD'deki gelişmeyle hareketlenen dolar, 2021 yılının en yüksek seviyesini gördü Kalp krizi geçiren Rasim Öztekin entübe edildi Aleyna Tilki'nin İşte Bu Benim Masalım dizisinden kazandığı para belli oldu Görüntü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde çekildi! Sokak ortasında karısını yere yatırıp böyle darbetti