Yemen Ordusu Husilerin Kalesi Sada'da Bir İlçeyi Ele Geçirdi - Son Dakika

Yemen Ordusu Husilerin Kalesi Sada'da Bir İlçeyi Ele Geçirdi

01.09.2018 01:49
Yemen Ordusu Husilerin Kalesi Sada'da Bir İlçeyi Ele Geçirdi, System.String[]

Yemen ordusunun, Husilerin kalesi olarak bilinen Sada ilinin Ez-Zahir ilçesinde kontrolü sağladığı bildirildi.

Yemen ordusunun, Husilerin kalesi olarak bilinen Sada ilinin Ez-Zahir ilçesinde kontrolü sağladığı bildirildi.

Yemen ordusuna ait "September Net" internet sitesinde askeri bir yetkiliye dayandırılan habere göre, orduya ait birlikler, geniş çaplı askeri operasyonun ardından Husilerin kalesi olarak bilinen Sada'nın Ez-Zahir ilçesini tümüyle ele geçirdi.

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri tarafından desteklenen Yemen birliklerinin, Husi militanları Hacce ve Razih ilçesine doğru püskürttüğünü belirten yetkili, Husilerle girilen çatışmalarda Hasan Ali Hasan ve Ebu Ziya lakaplı Husi yöneticilerin de arasında olduğu onlarca militanın öldüğünü ve yaralandığını ifade etti.

Yetkili ayrıca orduya bağlı birliklerin, Husilerin lideri Abdulmelik el-Husi'nin doğum yeri olan Sada vilayetine bağlı Maran bölgesini de kuşattığı bilgisini verdi.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın yaşandığı Yemen'de meşru yönetime darbe yapan Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde tutuyor. Ülkenin birçok kenti ordu ile Husiler arasındaki çatışmalara sahne oluyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Yemen hükümetine destek veriyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yemen Ordusu Husilerin Kalesi Sada'da Bir İlçeyi Ele Geçirdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur '2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı! En çok ödeneği ulaştırma-haberleşme ve eğitim sektörü aldı TRT spikerinden sosyal medyaya bomba gibi düşen Mesut Özil sorusu Arınç'tan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili açıklama: Bu kişileri azmettirenler asli failler gibi yargılanmalı Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü Hesabındaki paralar buhar olunca Ebru Polat, çılgına döndü! Gerçek sonradan ortaya çıktı 8 bin korona aşısının yapıldığı hastanenin başhekimi konuştu: En fazla omuz ağrısı ve tansiyon düşüklüğü ile karşılaşıyoruz Biden 1,9 trilyon dolarlık Amerikan Kurtarma Planı'nı açıkladı! Altın fiyatları hareketlendi