Yeni Başkan Burak Elmas'tan Ali Koç'a ilk taş: G.Saray hakkında yanlış konuşuyor - Son Dakika

Yeni Başkan Burak Elmas'tan Ali Koç'a ilk taş: G.Saray hakkında yanlış konuşuyor

21.06.2021 12:12

Galatasaray'ın 38. Başkanı Burak Elmas, seçim sonrasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Elmas, F.Bahçe Başkanı Ali Koç ile çok eski arkadaş olduğunu ancak Galatasaray'a yönelik söylemleri nedeniyle tartışma yaşadığını söyledi. Elmas, "Çok eski arkadaşımdır. Ama Galatasaray hakkındaki açıklamalarını yanlış buluyorum. Kendisine de söyledim ve sert tartıştık. Geçmişteki yöneticilerin hatalarını bugünün yöneticileri de yaparsa zarar verirler. Futbol zaten zor süreçten geçiyor" dedi.

Galatasaray'ın 38. Başkanı Burak Elmas, başkan seçilmesinin ardından gündeme yönelik açıklamalar yaptı. Elmas, Galatasaray'ı nasıl yöneteceği konusunda konuşurken ezeli rakipleri Fenerbahçe'nin 1 numaralı ismi Ali Koç ile aralarında yaşadıkları hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Elmas, Koç ile sert bir tartışma yaşadıklarını ifade etti.

"FUTBOL, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN YATIRIMLARINA YAKIŞIR OLMALI"

Sabah'a verdiği röportajın ilk bölümünde Elmas, "Galatasaray'ı birleştirici bir anlayışla yöneteceğim, verdiğim bütün sözleri yerine getireceğim" dedi. Elmas, Türk futbolunun geldiği noktayı da şöyle özetledi: "Türk futbolu uzun süredir yapısal sorunlarla karşı karşıya, ne yazık ki iyi yönetilmiyor. Futbolumuz Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yatırımlarına yakışır şekilde olmalı" ifadelerini kullandı.

"ALİ KOÇ'LA SERT TARTIŞMA YAŞADIM"

Ali Koç'la ilgi görüşü sorulan Burak Elmas, "Ali Koç çok eski arkadaşım. Galatasaray'la ilgili zaman zaman yaptığı bazı açıklamaları çok yanlış buluyorum. Galatasaray'a haksızca eleştirilerde bulundu. Bunu kendisine de söyledim. Hatta sert bir tartışma da yaşadık bu söylemlerinden dolayı. Geçmişteki yöneticilerin yaptığı hataların aynısını bugünün yöneticileri de yaparsa futbolumuza büyük zarar verirler. Futbolumuz zaten zor bir süreçten geçiyor, bunu düzeltmek için çalışmalıyız" yanıtını verdi.

"BAŞKANLAR BAŞARISIZLIKLARINI SAKLIYOR"

Öte yandan Burak Elmas, uzun yıllardır Galatasaray'ın içinde olduğunu ifade ederken, kulüp yöneticilerini de eleştirdi. Elmas, "20'li yaşlarımdan beri Galatasaray'da yöneticilik yaptım. Türk futbolu uzun süredir yapısal sorunlarla karşı karşıya ancak çözüm üretilmiyor. Futbolumuz ne yazık ki iyi yönetilmiyor. Kulüp başkanları da bu durumu kendi başarısızlıklarını saklamak için araç olarak kullanıyor. Mesela, hakemlerden herkes şikayetçi ama bu konuya dair başkanlar çözüm üretmiyor. Kişilere eleştiri yapmak yerine sistemdeki sorunları çözmeye yönelik adımlar atılmalı" ifadelerini kullandı.

Yeni Başkan Burak Elmas'tan Ali Koç'a ilk taş: G.Saray hakkında yanlış konuşuyor

Son Dakika Spor Yeni Başkan Burak Elmas'tan Ali Koç'a ilk taş: G.Saray hakkında yanlış konuşuyor - Son Dakika Spor


Son Dakika

YKS'nin ilk oturumunun birincisi Adana'dan çıktı 10:57 YKS'nin ilk oturumunun birincisi Adana'dan çıktı Bordo-Mavililer'in yıldızı Hamsik'e doğum gününde hediye gelen otomobil ağızları açık bıraktı 10:51 Bordo-Mavililer'in yıldızı Hamsik'e doğum gününde hediye gelen otomobil ağızları açık bıraktı HDP'li vekilden şaşkınlık veren suçlama: AK Parti yüzünden aşı olmuyorlar 10:46 HDP'li vekilden şaşkınlık veren suçlama: AK Parti yüzünden aşı olmuyorlar
2 gündür haber alınamayan vatandaş, evinin banyosunda ölü bulundu 10:24 2 gündür haber alınamayan vatandaş, evinin banyosunda ölü bulundu Son Dakika! 10:16 Son Dakika! "Mültecilerin su faturalarına 10 kat zam yapacağız" diyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında soruşturma başlatıldı Demet Akalın'da sessiz kalmadı, isyan etti: 3.5 milyon Afgan geliyormuş, ne yapacağız? 09:49 Demet Akalın'da sessiz kalmadı, isyan etti: 3.5 milyon Afgan geliyormuş, ne yapacağız?
İmamoğlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a destek vermedi: O tür söylemleri kabul etmiyorum 09:39 İmamoğlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a destek vermedi: O tür söylemleri kabul etmiyorum Bill Gates Bodrum'a demir attı! Akşam yemeği için gittiği restoranda 80 bin liralık hesap ödedi 09:16 Bill Gates Bodrum'a demir attı! Akşam yemeği için gittiği restoranda 80 bin liralık hesap ödedi
Advertisement