Yeni Bir Din: Kopimizm! - Son Dakika

Yeni Bir Din: Kopimizm!

05.01.2012 18:24
Yeni Bir Din: Kopimizm!, System.String[]

Sonunda bu da oldu! Şimdilik 3 bin üyesi bulunan çok tartışılacak yeni bir din ortaya çıktı.

İsveç'te "dosya paylaşımı" bir din olarak tanındı ve mensuplarının bağlı olduğu "Kopimizm Kilisesi" resmi kayıtlara geçirildi.

İngilizce "kopyala beni" anlamına gelen "Copy me"den türetilen Kopimizm Kilisesi'nin İsveç makamları tarafından resmen tanınan 3 bin üyesi, bundan böyle dosya paylaşımının meşru hale gelmesini umuyor.

Kopimizm Kilisesi'nin ruhani lideri İsak Gerson, kilisenin web sitesinde yaptığı açıklamada, baş dini ritüellerinin, dosya kopyalama ve bilgiyi paylaşmak için birbirleriyle bağlantı kurmak olduğunu söyleyerek, "Kopimizm Kilisesi için bilgi ve kopyalamak kutsaldır. İsveç devleti tarafından tanınmak tüm kopimiler için büyük bir adımdır " ifadesini kullandı.

Bunun ayrım korkusu olmadan inançlarını yaşamaya doğru bir adım olmasını umduklarını kaydeden Gerson, İsveç basınına yaptığı açıklamada da, dinlerini bir yıldır resmi olarak kaydettirmeye çalıştıklarını, ancak hep reddedildiklerini belirtti.

İsveç, kopimizmi din olarak kabul etse de korsan dosya paylaşımı ülkede hala yasal değil. - ANKARA

Yeni Bir Din: Kopimizm!

- Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Yeni Bir Din: Kopimizm! - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Giresunspor, yenik duruma düştüğü maçta Adanaspor'u 4-3 mağlup etti Kadro dışı kalan Mesut Özil isyan etti: Adalet için sesimi yükselteceğim Kremlin Sözcüsü Peskov'un doğum günü partisi Rusya'da ortalığı karıştırdı 15 yaş küçük sevgilisiyle yatakta oğluna yakalanan anne, evlat katili oldu Eski HDP'li milletvekili Demir Çelik'in gri kategoride aranan terörist oğlu yakalandı Akılalmaz plan! İlişkilerini başkalarına anlatan eski sevgilisini günlük kiralık eve çağırıp öldürmüş Depreme canlı yayında yakalanan İzlanda Başbakanı büyük korku yaşadı Çoklu organ yetmezliğiyle savaşan Hakan Taşıyan'dan müjdeli haber geldi