Hindistan Hükümeti Kanada'daki Vatandaşlarını Nefret Suçlarına ve Hindistan Karşıtı Eylemlere Dair Uyardı - Son Dakika

Hindistan Hükümeti Kanada'daki Vatandaşlarını Nefret Suçlarına ve Hindistan Karşıtı Eylemlere Dair Uyardı

24.09.2022 01:16
Hindistan Hükümeti Kanada'daki Vatandaşlarını Nefret Suçlarına ve Hindistan Karşıtı Eylemlere Dair Uyardı

YENİ DELHİ, 23 Eylül (Xinhua) -- Hindistan hükümeti Cuma günü yayınladığı uyarıda, Kanada'da bulunan ve oraya giden vatandaşlarına dikkatli olmaları ve "nefret suçları ile Hindistan karşıtı eylemlerdeki keskin artışa" karşı tetikte bulunmaları çağrısında bulundu.

YENİ DELHİ, 23 Eylül (Xinhua) -- Hindistan hükümeti Cuma günü yayınladığı uyarıda, Kanada'da bulunan ve oraya giden vatandaşlarına dikkatli olmaları ve "nefret suçları ile Hindistan karşıtı eylemlerdeki keskin artışa" karşı tetikte bulunmaları çağrısında bulundu. Hindistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan uyarıda Kanada'daki nefret suçu olayları, mezhepçi şiddet ve Hindistan karşıtı eylemlerin devam ettiği kaydedildi. Bakanlık, artan suç vakaları göz önüne alındığında, Kanada'daki Hindistan vatandaşları ile öğrencilere ve seyahat ya da eğitim için Kanada'ya gidenlere gereken dikkati göstermelerinin ve tetikte olmalarının tavsiye edildiğini belirtti.

YORUMLAR
500
Gizemli hareketler sergileyen ailenin evine giren polisler mumyayla karşılaştı Gizemli hareketler sergileyen ailenin evine giren polisler mumyayla karşılaştı ABD'li ve Hindistanlı bakanlardan askeri bilgi paylaşımı ve lojistik iş birliği taahhüdü ABD'li ve Hindistanlı bakanlardan askeri bilgi paylaşımı ve lojistik iş birliği taahhüdü Üsküdar'da köpeğin saldırısına uğrayan kadının tedavisi sürüyor Üsküdar'da köpeğin saldırısına uğrayan kadının tedavisi sürüyor
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Hindistan Hükümeti Kanada'daki Vatandaşlarını Nefret Suçlarına ve Hindistan Karşıtı Eylemlere Dair Uyardı - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement