Yeni Evli Çiftlere "Mutlu Yuva" Semineri - Son Dakika

Yeni Evli Çiftlere "Mutlu Yuva" Semineri

06.01.2012 13:20
Yeni Evli Çiftlere

Adana'nın Kozan ilçesinde Emniyet Müdürlüğünce uygulamaya konulan "Sevgi Tohumları Projesi" kapsamında yeni evli çiftlere yönelik "Mutlu Yuva" semineri verildi.

Adana'nın Kozan ilçesinde Emniyet Müdürlüğünce uygulamaya konulan "Sevgi Tohumları Projesi" kapsamında yeni evli çiftlere yönelik "Mutlu Yuva" semineri verildi.

Kozan Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amiri Komiser Ufuk Kestek, Belediye Meclis Salonunda düzenlenen ilk seminerde, Belediye, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık Grup Başkanlığı ile birlikte yürütülecek "Sevgi Tohumları Projesi" kapsamındaki seminerin sürekli olacağını ve yeni evli çiftleri kapsadığını söyledi.

Uygulama ile aile içi şiddetin ve çocukların suça sürüklenmesinin önlenmesi, toplumdaki suç oranının mutlu evlilikler kurularak azaltılmasının hedeflendiğini belirten Kestek, seminere katılan 15 yeni evli çifte ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Kestek, belirli aralıklarla sürecek seminerlerde ailenin önemi, bireyler arası ve çocukla iletişim, duygu kontrolü konularında bilinçlenme, güvenlik teşkilatları ile el ele verilmesi halinde suç oranlarının ve mağduriyetlerin önemli ölçüde azalması gibi konuların da ele alınacağına işaret ederek, şöyle konuştu:

"Proje ile ülkemizin geleceği adına huzurlu ve güvenli bir toplumsal ortamın sağlanarak, suçluların yaptıklarının yanlarına kar kalmaması, faili meçhul olayların minimum seviyeye çekilmesi sağlanacak. Bu çalışma sayesinde aile bireylerine verilecek eğitimlerle son zamanlarda toplumumuzda artış gösteren aile içi şiddet, özellikle kadına ve çocuğa yönelik şiddet olayları ile çocukların suça sürüklenmelerinin önlenmesi, daha huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturulması amaçlanıyor."

Kestek, yapılan araştırmalara göre iletişimsizlik sebebiyle sürekli birbirleri ile tartışan, aralarında devamlı sürtüşme yaşanan ailelere mensup çocukların suça karışma oranının yüksek olduğunu belirterek, "Bu sebeple sağlam temeller üzerine oluşturulmuş, saygı ve sevgi çerçevesindeki mutlu evliliklerin varlığı toplumun huzurunun korunması anlamına gelmektedir" diye konuştu.

Seminerde psikolog Ercan Özdemir de yeni evli çiftlere, aile yaşamı, birbirlerine karşı anlayış göstermeleri ve sağlıklı iletişim kurmaları konusunda önerilerde bulundu.

Seminerlerin, her ay Belediye evlendirme memurluğundan adreslerine ulaşılan yeni evlenen çiftleri kapsayacak şekilde düzenli olarak gerçekleştirileceği bildirildi.

- ADANA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yeni Evli Çiftlere 'Mutlu Yuva' Semineri - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili korkutan sözler: Birinci dalga bitmedi, 3. ve 4. artış dönemleri gelecek Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Şiddet son bulmuyor! Genç kadın, ölümden balkondan atlayarak kurtuldu Hurdacı, sokak ortasında önce kollarını kesti sonra jileti boğazına dayadı Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek