Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Elvan: Berat Bey'in sağlık problemi nedeniyle devir teslim töreni yapılmayacak - Son Dakika

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Elvan: Berat Bey'in sağlık problemi nedeniyle devir teslim töreni yapılmayacak

10.11.2020 11:36

Berat Albayrak'ın istifası sonrasında dün gece Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan Lütfi Elvan, Albayrak'ın sağlık problemleri nedeniyle devir teslim töreninin yapılmayacağını söyledi.

Instagram hesabından istifa paylaşımı yapan Berat Albayrak, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onaylaması sonrasında resmen Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini bıraktı. Albayrak'ın yerine ise Lütfi Elvan getirildi.

Elvan, TBMM'de ayaküstü muhabirlerin tebriklerini kabul etti. Kendisine yeni görevi bekleyip beklemediği soruları yöneltilen Elvan, "Benim için de sürpriz oldu" dedi.

DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILMAYACAK

Elvan, Bakanlıkta devir teslim töreninin ne zaman yapılacağı sorusuna ise "Berat Bey'in rahatsızlığı nedeniyle devir teslim töreni yapılmayacak" ifadeleriyle yanıt verdi.

SAĞLIK PROBLEMLERİNİ SEBEP GÖSTERMİŞTİ

Bakan Albayrak'ın Instagram hesabından yaptığı istifa paylaşımında "Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım" cümleleri yer almıştı.

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Elvan: Berat Bey'in sağlık problemi nedeniyle devir teslim töreni yapılmayacak

Son Dakika Güncel Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Elvan: Berat Bey'in sağlık problemi nedeniyle devir teslim töreni yapılmayacak - Son Dakika


Son Dakika

ALS hastalığına yakalanan eski Karabüksporlu Shelton, hayatını kaybetti S&P Türkiye'nin kredi notunu 'B+' olarak teyit etti, görünümünü değiştirmedi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü