Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Yeni İtfaiyecilerin İntibak Eğitimi - Son Dakika

Yeni İtfaiyecilerin İntibak Eğitimi

Yeni itfaiyeci 34 kişi, mesleğe aktif olarak başlamadan önce zorlu eğitimlere katılıyor.

Yeni İtfaiyecilerin İntibak Eğitimi
04.01.2012 - 11:24,  Güncelleme: 11:51

Kastamonu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nde geçtiğimiz aylarda yapılan sınavda başarılı olarak işe alınan 34 kişi, mesleğe aktif olarak başlamadan önce zorlu eğitimlere katılıyor. Sabah spor yapan yeni itfaiyeciler, öğleden sonra İZE zorlu yangın eğitimlerine tabi tutuluyor.

Kastamonu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ndeki personel yetersizliği nedeniyle ekim ayında başvuruda bulunan 760 kişi arasından belirlenen 102 kişi, son olarak 27 Kasım'da fiziki yeterlilik sınavına katıldı. Sınav sonrası itfaiyeci olmaya hak kazanan 34 kişi ise 2 ay süresince intibak eğitimleri kapsamında zorlu eğitimlere katılıyor. Eğitimleri tamamlanmadan yangınlara müdahale etmeyen yeni itfaiyeciler, günün ilk mesaisinde Beden Eğitimi öğretmeni Metehan Babaş nezaretinde Atatürk Spor Salonu'nda kondisyonu artırma, vücut-kas koordinasyonunun sağlanmasına yönelik üst düzey bir eğitim çalışması yapıyorlar. Bilinçli ve kontrollü spor eğitiminden geçirilen genç itfaiyecilerin nabız ve kalp atım sayıları ile vücut yağ ölçüm oranları tesbit edilerek günlük cetvellere işleniyor. İtfaiyeciler, öğleden sonra ise mesleki eğitimlere katılıyor. Yangınlara müdahalede kullanan yöntemleri tecrübeli personellerden öğrenen genç itfaiyeciler, son olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde usta eğiticiler tarafından eğitim görecekler.

Tecrübeli itfaiyeciler nezaretinde gerçekleşen eğitimlerde uzak mesafedeki yangınlara müdahale, hortum serme ve toplamanın yanı sıra yüksek katlı binalarda meydana gelen yangınlar konusunda eğitim alıyorlar. İtfaiye ekipmanları ve kullanma yöntemlerini öğrenen genç itfaiyeciler, daha sonra sertifika alacaklar.

Kaynak: DHA
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Yeni İtfaiyecilerin İntibak Eğitimi - Son Dakika


Advertisement