Yeni Kartepe Projesi Muhtarlara Anlatıldı - Son Dakika

Yeni Kartepe Projesi Muhtarlara Anlatıldı

17.02.2012 15:27
Yeni Kartepe Projesi Muhtarlara Anlatıldı, System.String[]

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık bir araya gelerek Yeni Kartepe'nin oluşumuna imkan sağlayacak proje için kafa kafaya verdiler.

Proje hakkında Kartepe'nin köy ve mahalle muhtarlarına sunum yapıldı.

KENT MEYDANI ZİRVESİ

Kartepe Belediyesi öncülüğünde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle hayata geçirilecek olan Kartepe Kent Merkezi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı'nın uygulama aşamasında izlenecek yol Yazıcılar Otel'de gerçekleşen toplantıda masaya yatırıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, Fen İşleri Daire Başkanı Tahir Akman, Park ve Bahçeler Müdürü Cenan Turan, Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker, Kartepe'nin köy ve mahalle muhtarları, Kartepe Belediye Başkan Yardımcıları ve daire müdürlerinin hazır bulunduğu kahvaltılı toplantıda projenin sunumu yapıldı.

PROJE SUNULDU

Geleceğin Kartepesinin inşası anlamında Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık'ın üzerinde hassasiyetle durduğu Kartepe Kent Merkezi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı'nın sunumunda Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Şehir ve Bölge Plancısı Bali Holat proje alanı hakkında genel bilgiler verdi. Kartepe Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar ile ilgili de Kartepe Belediyesi Yüksek Şehir Plancısı Ferda Özparlak slayt gösterisi eşliğinde detay bilgileri aktardı.

KARABALIK, KAMUOYU İLE PAYLAŞIYORUZ

Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren, Kartepe İlçesi'nde Sarımeşe Hürriyet Mahallesi, Köseköy Fatih ve 17 Ağustos Mahallelerini içine alan 378 hektarlık alanda projelendirilen Kartepe Kent Merkezi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı hakkında bilgi veren Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, "Kartepe'nin gelişimine ve değişime katkı verecek ve geleceğin Kartepesini kamuoyu ile paylaşma anlamında siz değerli muhtarlarımızla bir araya geldik. Öncelikle geçtiğimiz günlerde yeni yönetimini oluşturarak seçilen dernek yönetimini tebrik ederim. Bugüne kadar yaptığı çalışmalar içinde eski yönetimine teşekkür ederim" dedi.

KARAOSMANOĞLU'NA TEŞEKKÜR

Kartepe'nin gelişimine değer katan projelerden bahseden Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, "Değişen ve gelişen Kartepe'nin sahip olduğu yeni değerlerden olan Cengiz Topel Havaalanı gibi devam eden Sapanca Yolu ikileme çalışması ve köprülü kavşak projeleri gibi yatırımlar Büyükşehir Belediyemizin katkıları ile hızla gerçekleşmektedir. Bu değerlerin yanı sıra Yeni Kartepe Projemiz ile değerlenen ilçemizin geleceği çok parlaktır. Bütün bu çalışmaların yapılmasında katkı veren Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu nezaretinde tüm ekibine ilçe halkım ve şahsım adına sonsuz teşekkür ederim" dedi.

50 YIL SONRASINI PLANLIYORUZ

Geleceği düşünmek zorunda olduklarını belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Staretejik düşünüyoruz. Bu nedenle köylerimizi dahi planlıyoruz. Plansızlık bizi geri götürür. 50 yıl sonrasını düşünmezsek ileri gidemeyiz" dedi. Toplantı Kartepe Muhtarların taleplerinin dinlenmesi ardından sona erdi.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Yeni Kartepe Projesi Muhtarlara Anlatıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler: Sende zerre kadar yürek varsa eşimle ilgili değil, benimle ilgili konuş Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar Son Dakika! Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Charlie Hebdo dergisi yetkilileri hakkında resen soruşturma Gözü dönmüş eş, aldattığından şüphelendiği 17 yıllık karısını boğarak öldürdü Katıldığı program sonrası Türkiye'de gündem olan Şevval Şahin'in sevgilisi Yiğit Marcus Aral'dan tehdit Evli kadına attığı çıplak fotoğrafları ifşa olan Cem Özer, eşiyle el ele görüntülendi Son dakika: Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 8,9'dan yüzde 12,1'e yükseltti Kaza sonucu aracın altında kalan çocuk, babasının elini bir an olsun bırakmadı