Yeni Nesil Dodge Challenger, Elektrik Motoruyla Gelecek - Son Dakika

Yeni Nesil Dodge Challenger, Elektrik Motoruyla Gelecek

22.01.2019 22:44
Yeni Nesil Dodge Challenger, Elektrik Motoruyla Gelecek

Otomobil dünyası yavaş yavaş değişmeye başladı. Elektrikli araçlar sokaklarda yer almaya başladı, bu akıma güçlü araçların üreticileri de dahil olmaya başladı.

Dodge'un yeni nesil güçlü arabaları, güçlendirilmiş elektrikli motorlarla birlikte gelecek.

Fiat Chrysler'ın performans markası, süperşarjlı V-8 Challenger Hellcat, ABD'de Ford Mustang'in ardından en çok satan ikinci spor araba olmuştu. Fakat, Fiat Chrysler CEO'su Mike Manley, artık yaşlanmış olan aracın şasisi ve motorları için zamanın geçtiğini ve önümüzdeki 10 yıl içerisinde bunların yenileneceğini söyledi.

Yeni Nesil Dodge Challenger, Elektrik Motoruyla Gelecek

Fiat Chrysler'ın yeni patronu Detroit'teki otomobil şovunda "Gerçek şu ki, kullandığımız platformlar ve teknolojilerin yenilenmeye ihtiyacı var. 2020'lerin ortalarına kadar var olamazlar. Yeni teknoloji fazlalık olan yüklerden kurtuluyor, artık biz de güç aktarım mekanizmaları için farklı yollar düşünüyoruz. Bu araçlar için artık elektriklenme teknolojisini kullanabiliriz" dedi.

Hükümetlerin, emisyon standartlarını sıkılaştırmasıyla birlikte, otomobil üreticileri güç aktarım mekanizmaları için alternatif yollar arıyor. Ayrıca bunu yaparken müşterilerin taleplerini dikkate almak zorundalar. Acura, McLaren ve Porsche gibi lüks otomobil üreticileri, öncelikli amacı yakıt verimliliği değil batarya performansı olan, küçültülmüş benzin motorlu, elektrikli araçlara sahip. Yani, yeni çıkacak olan Hellcat de tamamıyla bir elektrikli otomobil olmayacak.

Manley, gaz motoru bileşenleri hakkında çok fazla detaya girmedi ayrıca Dodge'un sözcüsü, şirketin de bu konu hakkında daha fazla yorum yapmayacağını söyledi.

YORUMLAR
500
Kamyonun altına giren otomobil hurdaya döndü, araçta sıkışan sürücüyü itfaiye çıkardı Kamyonun altına giren otomobil hurdaya döndü, araçta sıkışan sürücüyü itfaiye çıkardı Tarlasını sulamak isteyen çiftçi ağaçların arasında erkek cesedi buldu Tarlasını sulamak isteyen çiftçi ağaçların arasında erkek cesedi buldu İzmir'de ehliyetsiz sürücünün çarptığı tamirci hayatını kaybetti İzmir'de ehliyetsiz sürücünün çarptığı tamirci hayatını kaybetti
Kaynak: WebTekno

Son Dakika Teknoloji Yeni Nesil Dodge Challenger, Elektrik Motoruyla Gelecek - Son Dakika

Bu haber WebTekno tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. WebTekno tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı WebTekno kurumudur.

Advertisement