Yeni Nesil Star Ayo Bursa'da Konser Verdi - Son Dakika

Yeni Nesil Star Ayo Bursa'da Konser Verdi

18.07.2018 10:46

Yeni nesil star Ayo Bursa'da konser verdi Ayo: "Bana göre yıldız insanların hayatlarına dokunan ve hayatlarını kurtaran insanlardır"BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı işbirliğiyle düzenlenen 57.

Yeni nesil star Ayo Bursa'da konser verdi

Ayo: "Bana göre yıldız insanların hayatlarına dokunan ve hayatlarını kurtaran insanlardır"

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı işbirliğiyle düzenlenen 57. Uluslararası Bursa Festivali'ne bu kez etnik yabancı sanatçı Ayo konuk oldu.

Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen 57. Uluslararası Bursa Festivali'nde sahne alan Ayo, konser öncesi basın mensupları ile buluştu. Böylesine köklü bir müzik festivalinde bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Nijerya asıllı sanatçı, Bursa'nın önemli bir tarih ve kültüre sahip olduğunu söyledi.

Hakkında yeni "dünya starı" gibi sözler söylendiğinin hatırlatılması üzerine "Ben müziğimi icra ediyorum. Bana göre yıldız insanların hayatlarına dokunan ve hayatlarını kurtaran insanlardır. Kendimi asla bir dünya yıldızı olarak görmedim." diye konuştu.

Bir gazetecinin "Gelecekte yazar olmak ister misiniz?" sorusuna, "Bu benim aslında çok yapmak istediğim bir şey. Yıllar önce birisi gelip 'Hayatın çok değişik, bunu sen anlat yazalım.' dedi. Ancak hazır olmadığımı söyledim. Ama ilerde böyle bir düşüncem var." yanıtını verdi.

Şarkıcılığın ve söz yazarlığının yanı sıra sinemada da boy gösterdiği hatırlatılması üzerine, "oynadığım filmde beni hiç kimse Ayo olarak tanımadı, benim kim olduğumu tanıyamadı. Sadece oynadığım karakteri canlandıran biri olarak gördüler, benim için en büyük övgü buydu" dedi.

57. Uluslararası Bursa Festivali'nde sahne alan sadece şarkıcı olarak değil şarkı yazarı kimliğiyle de müziği yaşam biçimi haline getiren ve son on yıldır gerçekleştirdiği turnelerde dünyayı dolaşan Ayo; müziğe yeni bir ses getirdi. Sahneye Folk-rock ve soul tarzını Afrika kökleriyle buluşturduğu eserleriyle Bursa halkına enfes bir müzik ziyafeti yaşattı. Gitar, bateri gibi pek çok enstrümanı elektronik altyapıyla birleştiren Ayo, güzel sesiyle bir bütün oluşturdu.

Coşkulu konser gecesi Ayo'nun sempatik tavırlarıyla neşelenirken, sevenleri alkışı eksik etmedi. Ayo, gerek seslendirdiği eserlerle gerek sahne şovlarıyla sevenlerine muhteşem bir festival akşamı yaşattı.

Yeni Nesil Star Ayo Bursa'da Konser Verdi
Yeni Nesil Star Ayo Bursa'da Konser Verdi
Yeni Nesil Star Ayo Bursa'da Konser Verdi
Yeni Nesil Star Ayo Bursa'da Konser Verdi

AK Partili belediye şarkıcı Niyazi Koyuncu'nun konserini iptal etti! Sanatçı, sosyal medyadan tepki gösterdi AK Partili belediye şarkıcı Niyazi Koyuncu'nun konserini iptal etti! Sanatçı, sosyal medyadan tepki gösterdi Süleyman Çelebi Bursa'da anıldı Süleyman Çelebi Bursa'da anıldı Balıkesir Belediye Başkanı Yılmaz: Her zaman böyle coşkulu ve Cumhuriyet'e yakışan gençler olun Balıkesir Belediye Başkanı Yılmaz: Her zaman böyle coşkulu ve Cumhuriyet'e yakışan gençler olun
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Yeni Nesil Star Ayo Bursa'da Konser Verdi - Son Dakika


Advertisement