Yeni Sanayi Sitesi Kurulması Çalışmaları - Son Dakika

Yeni Sanayi Sitesi Kurulması Çalışmaları

06.01.2012 12:21
Yeni Sanayi Sitesi Kurulması Çalışmaları, System.String[]

(OSB) arasındaki 300 hektarlık alanın, belediyeye devredildiği bildirildi.

Aksaray Üniversitesi ve Organize Sanayi Bölgesi

(OSB) arasındaki 300 hektarlık alanın, belediyeye devredildiği bildirildi.

Belediye Başkanı Nevzat Palta, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in tahsis belgelerini imzaladığını söyledi.

Yeni sanayi sitesi projesinde çok önemli bir aşamanın geçildiğini belirten Palta, "Mülkiyeti hazineye ait olan alanın, 650 bin lira mera parası belediye tarafından ödendi" dedi.

Aksaray Milletvekilleri Ali Rıza Alaboyun, Ruhi Açıkgöz ve İlknur İnceöz'ün gayretleri sonucunda arazi tahsisinin yapılabildiğini vurgulayan Palta, şunları kaydetti:

"Sayın Bakanımız arsanın belediyeye tahsisi için onay bekleyen belgeleri meclise getirterek yazımızı onayladı. Bundan sonraki süreç hızlı bir şekilde devam edecek. Allah'ın izniyle yeni sanayimizi kurup, kentsel dönüşümüyle ilgili çalışmaları hızlandırmış olacağız."

- AKSARAY

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yeni Sanayi Sitesi Kurulması Çalışmaları - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü ABD'li ilaç devi Moderna, geliştirdiği koronavirüs aşısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Seçimlere günler kala ABD, kıtalararası balistik füze testi yaptı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı