Yeni Ticaret Borsası Binası Mayıs Ayında Hizmete Girecek - Son Dakika

Yeni Ticaret Borsası Binası Mayıs Ayında Hizmete Girecek

05.01.2012 12:46
Yeni Ticaret Borsası Binası Mayıs Ayında Hizmete Girecek, System.String[]

Uşak Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Aydoğan, yaklaşık bir milyon TL'ye mal olan yeni borsa binasını Mayıs ayında hizmete açacaklarını söyledi.

Uşak Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Aydoğan, yaklaşık bir milyon TL'ye mal olan yeni borsa binasını Mayıs ayında hizmete açacaklarını söyledi.

Ticaret Borsası Başkanı Yıldıray Aydoğan düzenlediği basın toplantısıyla 2011 yılını değerlendirdi. 2008 yılında temelini attıkları ve yaklaşık bir milyon TL'ye mal olan yeni borsa binasını Mayıs ayında hizmete açacaklarını belirten Aydoğan, yürüttükleri çalışmalar hakkında da bilgi verdi. 11 yıl önce kurulan Uşak Ticaret Borsası'nın 2011 yılında 10 bin 860 adet işlem gerçekleştirdiğini ve bu işlemlerin karşılığının 269 bin 375 olduğunu belirten Yıldıray Aydoğan, kayıtlı 366 üyelerinin bulunduğunu da bildirdi.

Çanlı mevkiindeki bin 200 metrekarelik alanda inşa edilen yeni borsa binasında kurulan laboratuarın da hazır olduğunu belirten Aydoğan, "Yeni hizmet binamızda çalışanlar ve üyelerimiz için kesintisiz internet imkanı, kafeterya ve yemekhane gibi hizmetler sunacağız.

Çiftçilerimizin mağdur olduğu destekleme ödemelerinde kaçakçılığı önemli derecede azalttık. Ekim ayından itibaren bir personelimiz, İl ve İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık müdürlüklerine her ayın ilk haftası denetlemelerde ve onaylarda bulunmak için görevlendirildi. Düzenli çalışmanın sonuncunda ilimizde bulunan, 9

uygunsuz işlem yapan kişi/firma tespit edildi. Özellikle destekleme kaçakçılığının önünün kesilmesi konusunda en iyi çalışma ve uygulama ilimizde yapılmaktadır. Çiftçimizin kandırılmaması, mağdur edilmemesi, haksız kazanç elde edilenlerin tespiti, doğru iş yapan tüccarın desteklenmesi adına, başarılı bir çalışmaya imza attığımız düşünüyoruz" dedi.

Aşırı yağışlar ve kuraklık gibi gelişmelerin çiftçiyi olumsuz etkilediğini ve borsadaki işlem hacminde buna bağlı dalgalanmaların olduğunu da belirten Yıldıray Aydoğan, "Aşırı yağışlar, kuraklık, dolu afeti ve gübre fiyatları ile ekonomik faktörler sektöre büyük etki etmektedir. Yıllar itibari ile işlem hacmimize baktığımızda da bu açık bir şekilde görülmektedir. 2012 yılında biz üyelerimizin gelişimleri ve kazançlarına kazanç katmak için daha özverili çalışmalar yapacağız. Çiftçilerimizden kazandığımızı yine çiftçilerimize yatıracağız. Kimyasal analiz ağırlık bir laboratuar kurarak çiftçimizin ürünlerini en iyi fiyata satmalarını sağlamak en büyük hedefimiz. Ayrıca üreticilerimizin sağlıklı ve hijyenik ortamda ürünlerini muhafaza etmeleri için silolar inşa etmek öncelikli çalışmalarımız içerisinde yer almaktadır. Onların bizlere tescil ücreti olarak ödedikleri her kuruşu, hizmet olarak yansıtmaya çalışacağız" dedi. - UŞAK

Yeni Ticaret Borsası Binası Mayıs Ayında Hizmete Girecek

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yeni Ticaret Borsası Binası Mayıs Ayında Hizmete Girecek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ, FETÖ sözleri nedeniyle disipline sevk edildi Koronavirüse yakalandığını açıklayan Irmak Ünal'ın göğüs dekoltesi dikkat çekti Nice'teki bıçaklı saldırı sonrası Fransa'da terörle mücadele planı "acil saldırı" seviyesine çıkarıldı Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'çanta' yanıtı: Yüreğin varsa beraber tartışalım Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Son Dakika: Türkiye'den Fransa'daki bıçaklı saldırıya ilişkin art arda açıklamalar: Şiddetle kınıyoruz Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hajiyev: Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan cehenneme gönderildi