Yeni Türkiye Dergisi, 'Başkanlık Sistemi' Kapağı ile Yayında - Son Dakika

Yeni Türkiye Dergisi, 'Başkanlık Sistemi' Kapağı ile Yayında

08.04.2013 10:38
Yeni Türkiye Dergisi, 'Başkanlık Sistemi' Kapağı ile Yayında, System.String[]

Bazı bakanların da yazarlık yaptığı Yeni Türkiye Dergisi'nin Mart-Nisan sayısında 'Başkanlık Sistemi' bütün yönleriyle ele alındı.

Bazı bakanların da yazarlık yaptığı Yeni Türkiye Dergisi'nin Mart-Nisan sayısında 'Başkanlık Sistemi' bütün yönleriyle ele alındı.

Yeni Türkiye Dergisi, Ocak 2013'deki 1160 sayfalık 'Yeni Anayasa özel sayısı'nın ardından Nisan ayında da başkanlık sistemini bütün detaylarıyla inceledi. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz 'Başkanlık Sistemi ve Kalkınma', İçişleri Bakanı Muammer Güler ' Başkanlık Sistemi Açısından Yeni Büyükşehir Belediye Modeli', Bilim, 'Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün Hangi Sistem mi, Hangi Değerlerler mi', BBP Genel başkanı Mustafa Destici 'Başkanlık Rejimi Hakkındaki Düşüncelerimiz', Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in 'Başkanlık Sisteminde Yasama ve Diğer Sistemlerle Mukayesesi' başlıklı makaleleri de dergi içeriğinde yer alıyor.

105 YAZAR 10 AYRI KONU BAŞLIĞI

Burhan Kuzu, Ahmet İyimaya, Atilla Kart, Faruk Bal, Binnaz Toprak, Nur Vergin, Fevzi Demir, Hasan Celal Güzel, Erdoğan Teziç, Doğu Ergil, Ali Murat Özdemir, Anıl Çeçen, Pınar Akçalı, Mümtaz Sarıçiçek, Ergun Özbudun, Ersin Kalaycıoğlu, Şükrü Karatepe, Sevtap Yokuş, Gonca Bayraktar, Mehmet Tevfik Gülsoy, Levent Gönenç, Hasan Tunç Ertan'un da başkanlık sistemi üzerine yazıları bulunuyor. Türkiye'nin toplam entelektüel birikimini içinde barındırmasıyla ünlü olan dergi Mart-Nisan 2013'te 51. sayıya ulaştı. Dergide, 105 araştırmacı yazar, bilim adamı ve siyasetçi 10 ayrı konu başlığı altında başkanlık sistemini masaya yatırdı.

Yayın Kurulunda Halil İnalcık, Kemal Karpat, İlber Ortaylı, Nevzat Yalçıntaş, Sami Selçuk, Ergun Özbudun ve Nur Vergin gibi isimleri barındıran dergi, gazete bayilerinden ve kitapçılardan temin edilebiliyor.

Yeni Türkiye Dergisi, 'Başkanlık Sistemi' Kapağı ile Yayında

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Yeni Türkiye Dergisi, 'Başkanlık Sistemi' Kapağı ile Yayında - Son Dakika


Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Dünyaca ünlü şarkıcı Rita Ora, göğüs dekoltesiyle sosyal medyayı salladı 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı Tramvay durağına izinsiz giren genç, kendisini uyaran güvenlik görevlisini bıçakladı! O anlar kamerada