Yeni Yıla Ağ Tamir Ederek Girdiler - Son Dakika

Yeni Yıla Ağ Tamir Ederek Girdiler

01.01.2012 12:24
Yeni Yıla Ağ Tamir Ederek Girdiler

Sinop'da balıkçılar yeni yıla limanda demirledikleri teknelerinde ağ tamir ederek girdi.

Sinop'da balıkçılar yeni yıla limanda demirledikleri teknelerinde ağ tamir ederek girdi. Soğuk havaya rağmen ağları onarmaya çalışan balıkçılar sabah erkenden balığa çıkacaklarını söyledi.

Teknelerini limana demirleyen balıkçılar, herkesin çoşup eğlendiği saatlerde çalışmayı tercih etti. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte denize açılacak olan balıkçılar, yırtık olan ağları tamir etmek için uğraştı. Bir yandan çalışan bir yanda da kuruyemiş ve meyve yiyen balıkçılar, işlerinin çok zor olduğunu dile getirdi. 30 yıldır balıkçılık yaptığını belirten 51 yaşındaki Tekin Aydın, Bizim yılbaşı eğlencemizde ağ çekmek, ağ tamir etmek, istirahat etmek sabah erkenden balığa çıkmak, yılbaşı bizim için fazla bir şey ifade etmiyor. Biz yeni yıla her zaman böyle giriyoruz dedi. Diğer taraftan kent merkezindeki eğlence merkanları da büyük ilgi gördü. İnsanlar gece geç saatlere kadar eğlendi. Saat 24.00'den sonra polisler alkol kontrolü ve genel denetim yaptı.

Yeni Yıla Ağ Tamir Ederek Girdiler
Yeni Yıla Ağ Tamir Ederek Girdiler
Yeni Yıla Ağ Tamir Ederek Girdiler

Sinop'ta 19 Mayıs kutlaması Sinop'ta 19 Mayıs kutlaması Uluslararası Müzeler Günü, binlerce yıllık tarihi olan Sinop'ta kutlanıyor Uluslararası Müzeler Günü, binlerce yıllık tarihi olan Sinop'ta kutlanıyor Sinop'ta ödüllü e-spor turnuvası Sinop'ta ödüllü e-spor turnuvası
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yeni Yıla Ağ Tamir Ederek Girdiler - Son Dakika


Advertisement