Yeni Yıla Çalışarak Girdiler - Son Dakika

Yeni Yıla Çalışarak Girdiler

01.01.2012 02:00
Yeni Yıla Çalışarak Girdiler, System.String[]

Muğla'da görev yapan polis ve 112 Acil Sağlık görevlileri yeni yılı çalışarak karşıladı.

Muğla'da görev yapan polis ve 112 Acil Sağlık görevlileri yeni yılı çalışarak karşıladı.

Kentte vatandaşların huzuru ve güveni için görev yapan polis ekipleri, Muğla Emniyet Müdürlüğü MOBESE Merkezi'nde yaşanabilecek olumsuz olayları önceden tespit etmek için kameralardan kenti izliyor. Ekipler olumsuz buldukları durumu en yakın ekibi sevk ederek kentin huzurunu sağlıyor.

Muğla Emniyet Müdür Yardımcısı Yardımcısı Arif Uygur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yılbaşı dolayısıyla Muğla'da bir dizi önlem alındığını söyledi.

Uygur, kentin güvenliği için mesai saati gözetmeden görev yaptıklarını belirterek, "Emniyet teşkilatımız yılbaşında vatandaşların güvenli ve huzurlu bir ortamda olmaları için çalışıyor. MOBESE sisteminden kentin kilit noktaları sürekli kontrol ediliyor. Bir olumsuzluk durumunda ekiplerimiz en hızlı şekilde olay yerine intikal ederek konuya dahil oluyor. Biz vatandaşlarımızın güvenliği için varız" dedi.

-Yeni yıla ambulansta girdiler-

Yılbaşında vatandaşların sağlığı ve güveni için çalışan bir başka ekip ise 112 Acil Yardım ekipleri. 112 ekipleri yaşanabilecek acil vakalara daha erken müdahale için ambulansta nöbet tutuyor. Vatandaşların acil durumlarda, tıbbi yardım istediği Muğla 112 Komuta Kontrol Merkezi'ne gelen çağrılar en yakındaki ekiplere haber verilerek, müdahale ediliyor.

112 Komuta Kontrol Merkezi'nde yeni yıla merhaba diyen görevliler, insanların sağlığı için görev yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Öte yandan, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Komiser Hamdi Bey Polis Merkezini ziyaret ederek polislerin yeni yılını kutladı.

- MUĞLA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yeni Yıla Çalışarak Girdiler - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık Bakanlığı'nın korona raporunda İstanbul ile birlikte alarm veren 3 şehir dikkat çekti Azerbaycan ordusu Ermenistan'a ait savaş uçağı ve İHA düşürdü TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama Kongrede sahneye çıkan yaşlı kadın Erdoğan'dan ricada bulundu: Damadına benim için sarıl Minnoşlar filmi nedeniyle Netflix aboneliklerinde iptaller rekor kırdı Araçla çarpışan motosikletli 2 kardeş, metrelerce sürüklendi 10 yıllık evliliğini tek celsede bitiren oyuncu Mustafa Üstündağ, yeni aşka yelken açtı Hadise'nin ablası Hülya Açıkgöz'den gözdağı: Ben konuşursam Türkiye'ye adım atamazlar