Yeni Yılın İlk Bebeği Umut'a Zılgıtlı Karşılama - Son Dakika

Yeni Yılın İlk Bebeği Umut'a Zılgıtlı Karşılama

9 yıl önce

Mardin'de yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelen ve 'Umut' adı verilen erkek bebek doğuran 21 yaşındaki Leyla Albay, doğum sonrası oğlunun sağlıklı doğumunu zılgıt çekerek kutladı.

Yeni Yılın İlk Bebeği Umut'a Zılgıtlı Karşılama, System.String[]

Mardin'de yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelen ve 'Umut' adı verilen erkek bebek doğuran 21 yaşındaki Leyla Albay, doğum sonrası oğlunun sağlıklı doğumunu zılgıt çekerek kutladı.


Mazıdağı İlçesi'ne bağlı Şenyuva Köyü'nde dün akşam geç saatlerde doğum sancısı çeken 21 yaşındaki Leyla Albay, yakınları tarafından ambulansla Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne getirdi. Saat 23.30'da hastanede sancıları artan Albay, saat 23.50'de doğum odasına alındı. Yeni yıla girilmesinden hemen sonra saat 00.01'de dünyaya gelen erkek bebeğe annesi Lelya Albay, 'Umut' adını verdi. Anne Leyla Albay, eşi Adil Albay'ın işsiz olduğunu, ekonomik durumlarının iyi olmadığını belirterek, şöyle dedi:


"İkinci doğumum oldu. Daha önce de bir erkek doğurmuştum. Bu ikinci çocuğumuz oldu. Eşim günlük işlerde çalışıyor. Yeni yılın ilk dakikasında doğum yaptığım için mutluyum. Bu oğlumun yeni yılda bize şans getirmesi için adını umut koyduk, inşallah hayırlı bir evlat olur."


Anne Albay, daha sonra oğlunun sağlıklı doğmasını, zılgıt çekerek kutladı.


Doğumu gerçekleştiren Dr. Hasan Ulaş Başyurt ve ebe Şükran Öztemel, Mardin'de yeni yılın ilk bebeğini doğurmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Dr. Başyurt, bebeğin 3 kilo 200 gram olarak çok sağlıklı bir şekilde dünyaya geldiğini belirterek, anne Leyla Albay'a, "Allah analı babalı büyütsün" dileğinde bulundu. - Mardin
Son Dakika

Burdur, 2 kişi ile Kovid-19 vakasına en az rastlanan il oldu
ABD istihbaratının raporunda yer alan bomba iddia: Çin, bilinçli olarak vaka ve ölü sayılarını gizledi Kritik süreç başladı! İstanbul'da sokağa çıkma yasağı gelebilir