Son Dakika Haberleri: Yeni Zelanda'da Terör Tehdit Seviyesi Düşürüldü

Yeni Zelanda'da Terör Tehdit Seviyesi Düşürüldü

4 gün önce

– Yeni Zelanda yönetimi, geçen ayki Christchurch saldırısının ardından terör tehdidinin azalmasıyla ön cephe polis görevlilerinin silahsızlandırılacağını duyurdu.

Yeni Zelanda'da Terör Tehdit Seviyesi Düşürüldü, System.String[]
– Yeni Zelanda yönetimi, geçen ayki Christchurch saldırısının ardından terör tehdidinin azalmasıyla ön cephe polis görevlilerinin silahsızlandırılacağını duyurdu.

Geçen ay Christchurch camisine yapılan ve 50 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından polis ve güvenlik kurumları, terör tehdidi düzeyini 'yüksek'ten 'orta'ya düşürdü ve başka bir saldırı, şiddetli suçlu davranışları veya eylemlerin düzenlenme riskinin 'çok yüksek' olmadığını duyurdu.

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern 'mevcut bir terör tehdidi olmadığını' söyledi. Emniyet Müdürü Mike Bush, polislerin silahsızlandırılma kararının camiler ve İslami merkezlere 'danışıldıktan' sonra alındığını açıkladı ve "Polis görevlilerinin sonsuza kadar ateşli silah taşımalarını planlamıyorduk. Ön cephe polis görevlilerimiz, ateşli silahlara erişim ve söz konusu silahların taşınması konularındaki rutinlerine geri dönecek" dedi.
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 11:57 Kaynak: DHABakan Akar'dan 4 Askerimizin Şehit Olduğu Hain Saldırıyla İlgili Açıklama: Ne Kadar Kalleş Olduklarını Gösterdiler Sürücüsünün Kontrolünden Çıkan Polis Özel Harekat Aracı Dereye Yuvarlandı! Yaralılar Var Hırsız" Dendiğinde de "Tüpçü" Dendiğinde de Kapı Açıldı CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Saldırı Sonrası Tutulduğu Evden, Zırhlı Araçla Çıkarıldı