Son Dakika Haberleri: Cami Saldırısının Ardından Yeni Zelanda Silah Yasasını Değiştirdi

Cami Saldırısının Ardından Yeni Zelanda Silah Yasasını Değiştirdi

2 ay önce

Cami saldırısının ardından Yeni Zelanda'da silah yasası değişti. Başbakan Jacinda Ardern, yarı otomatik askeri tarz ve saldırı silahlarının yasaklandığını duyurdu.

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, yarı otomatik askeri tarz ve saldırı silahlarının yasaklandığını duyurdu.

Yeni Zelanda, geçtiğimiz hafta yaşanan ve 50 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından tarihi bir adım attı.

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, başkent Wellington'da Polis Bakanı Stuart Nash ile ortak basın toplantısı düzenleyerek, silah yasasında gidilen değişiklikleri anlattı. Ardern, yarı otomatik askeri tarz ve saldırı silahlarının yasaklandığını duyurdu.

"TARİHİMİZ SONUNA KADAR DEĞİŞTİ"

Ardern, "Saldırıdan 6 gün sonra, tüm yarı otomatik askeri tarz ve saldırı silahlarının yasaklandığını ilan ediyoruz" ifadesini kullandı. Ülkede silah sahiplerinden silahların bedelleri ödenerek alınacağını kaydeden Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, yeni yasanın 11 Nisan'a kadar yürürlüğe gireceğin dile getirerek, "Tarihimiz sonsuza kadar değişti, şimdi de yasalarımız değişiyor" dedi.

Haber Yayın Tarihi : 21.03.2019 11:07 Kaynak: İHABaşakşehir'de Arda Turan Depremi! Yollar Ayrılıyor Dede, İçine Şeytan Kaçtığını Söylediği 2 Yaşındaki Torununu Yanan Sobaya Attı İmamoğlu'nun Öğrenci Aylık Akbil'ini 50 TL'ye İndirme Vaadine AK Parti'den Yeni Teklif: 40 Yapalım