Yeni Zelanda ve Avustralya Heyeti Gelibolu'da - Son Dakika

Yeni Zelanda ve Avustralya Heyeti Gelibolu'da

18.01.2012 15:01
Yeni Zelanda ve Avustralya Heyeti Gelibolu'da, System.String[]

Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan Anzak törenleri öncesi Avustralya ve Yeni Zelanda'dan Çanakkale'ye gelen heyet, Gelibolu ilçesinde bazı ziyaretlerde bulundu.

Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan Anzak törenleri öncesi Avustralya ve Yeni Zelanda'dan Çanakkale'ye gelen heyet, Gelibolu ilçesinde bazı ziyaretlerde bulundu.

Gelibolu'da ilk olarak 2. Kolordu Komutanı Korgeneral Raif Akbaş'ı ziyaret eden heyet üyeleri, ardından Belediye Başkanı Mustafa Özacar ile bir süre görüştü. Belediye Başkanı Özacar; Avustralya Muharip Gaziler Bakanlığı Müsteşarı Ian Campbell, Yeni Zelanda Gazi İşleri Genel Müdürü Rick Ottaway, Avustralya Hava Kuvvetlerinden Emekli Hava Mareşali Angus Houston, Yeni Zelanda Ankara Büyükelçisi Taha Macpherson, Ankara'daki Avustralya Büyükelçiliğinde Gazi İşlerinden Sorumlu Müsteşar Ian Fletcher ve Savunma

Ataşesi Albay David Stevens ile bir süre fikir alışverişinde bulundu.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, bu tür ilişkilerin sıklaşmasından memnuniyet duyduklarını belirterek, "Dostlarımız burayı çok benimsemiş durumdalar. Ben Avustralya'daki bir etkinliğe katıldığım sırada bana orada, 'Keşke hep Gelibolu'da olabilsek' dediler. Burasını bir vatan olarak kabul etmiş durumdalar. Misafirlerimizin, kendilerini gönülden kucakladığımızı ve her zaman kapımızın açık olduğunu bilmelerini istiyorum. Burada bir konaklama evi yapın, kalıcı bir yeriniz olsun.

Biz de belediye

olarak üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazırız" dedi.

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçisi Taha Macpherson ise, Gelibolu adını dünyada herkesin bildiğini ifade ederek, "Biz her yıl geldiğimiz Gelibolu'yu bıkmadan geziyoruz. Şehir olarak da çok güzel bir yerdesiniz"

dedi.

Avustralya Hava Kuvvetlerinden Emekli Hava Mareşali Angus Houston ise, Gelibolu Yarımadası'nda yapılacak olan 97. yıl dönümü törenlerine deniz yoluyla da 4 gemi dolusu ziyaretçinin geleceğini ifade ederek, "Bu insanların buraya gelmesi ekonomiye de katkı demektir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Özacar, konuklara Gelibolu'ya özgü hediyeler verdi. - ÇANAKKALE

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Yeni Zelanda ve Avustralya Heyeti Gelibolu'da - Son Dakika


Son Dakika

Giresunspor, yenik duruma düştüğü maçta Adanaspor'u 4-3 mağlup etti Kadro dışı kalan Mesut Özil isyan etti: Adalet için sesimi yükselteceğim Kremlin Sözcüsü Peskov'un doğum günü partisi Rusya'da ortalığı karıştırdı 15 yaş küçük sevgilisiyle yatakta oğluna yakalanan anne, evlat katili oldu Eski HDP'li milletvekili Demir Çelik'in gri kategoride aranan terörist oğlu yakalandı Akılalmaz plan! İlişkilerini başkalarına anlatan eski sevgilisini günlük kiralık eve çağırıp öldürmüş Depreme canlı yayında yakalanan İzlanda Başbakanı büyük korku yaşadı Çoklu organ yetmezliğiyle savaşan Hakan Taşıyan'dan müjdeli haber geldi