Dodurga'da 13 yıl sonra büyük heyecan! Onlarca vatandaş başkanlık seçimi için sandığa gitti - Son Dakika

Dodurga'da 13 yıl sonra büyük heyecan! Onlarca vatandaş başkanlık seçimi için sandığa gitti

03.07.2022 08:37

Çankırı'da 8 yıl sonra yeniden belde statüsü kazanan Dodurga'da bugün seçim heyecanı yaşanıyor. 8 sandıkta 1411 seçmenin oy kullandığı seçimle Dodurga için belediye başkanı ve 3 mahalle muhtarı belirlenecek En son 2009'da belediye başkanını seçen ilçe halkı, 13 yıl aranın ardından başkanlık seçimi için sandık başına gitti. Hatırlanacağı üzere Bakan Kurum, Dodurga'da 3 Temmuz'da yapılacak seçimde kazanacakları zaferin 2023 ve 2024 yılındaki seçimlerin işaret fişeği olacağını söylemişti.

Yeniden belde statüsü kazanan Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga'da belediye başkanlığı ve 3 mahalle muhtarlığı seçimi için oy verme işlemi başladı.

Dodurga'da 13 yıl sonra büyük heyecan! Onlarca vatandaş başkanlık seçimi için sandığa gitti

6 SANDIKTA 1411 SEÇMEN OY KULLANIYOR

Dodurga İlkokulu, belde yemekhanesi ve sağlık evinde kurulan 6 sandıkta 1411 seçmen oy kullanıyor. Seçmenler, saat 08.00'den itibaren sandık başına giderek oy kullanmaya başladı.

Dodurga'da 13 yıl sonra büyük heyecan! Onlarca vatandaş başkanlık seçimi için sandığa gitti

AK PARTİ'NİN ADAYI HÜSEYİN KAŞIKÇI

Seçimde belediye başkanlığı için AK Parti'den Hasan Hüseyin Kaşıkçı, Demokrasi ve Atılım Partisi'nden Şerafettin Kaplan, Demokratik Sol Parti'den Namık Kaya, Yeniden Refah Partisi'nden Hakan Kuşcu, Saadet Partisi'nden İbrahim Çolak, Memleket Partisi'nden Osman Dede, Adalet Partisi'nden Emine Yayla ve Türkiye Değişim Partisi'nden Kamil Erdoğdu adaylığını koydu. Beldenin Hamamönü, Kanarya ve Naltepe mahallelerinde de muhtarlık için adaylar yarışıyor.

Dodurga'da 13 yıl sonra büyük heyecan! Onlarca vatandaş başkanlık seçimi için sandığa gitti

NE OLMUŞTU?

Dodurga beldesi, ilgili kanun gereği nüfusu 2 binin altına düşünce 2014 yılında köye dönüştürülmüş, Dodurga Belediyesince açılan davada belde statüsünün korumasına yönelik karar verilmişti.

BAKAN KURUM: DODURGA'DAKİ SEÇİM İŞARET FİŞEĞİ OLACAK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Dodurga'da 3 Temmuz'da yapılacak seçimde kazanacakları zaferin 2023 ve 2024 yılındaki seçimlerin işaret fişeği olacağını belirterek, "Burada parlayan kıvılcım, gönülleri ısıtan bir milli irade ateşine dönüşecek" ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR
500
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Dodurga'da 13 yıl sonra büyük heyecan! Onlarca vatandaş başkanlık seçimi için sandığa gitti - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement