Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar'a 'eğitime Destek' Teşekkürü - Son Dakika

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar'a 'eğitime Destek' Teşekkürü

02.01.2012 12:23
Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar'a 'eğitime Destek' Teşekkürü, System.String[]

Okulların fiziki şartlarını iyileştirmeye yönelik çalışmaları ile dikkatleri çeken Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a eğitim kurumlarından teşekkür ziyaretleri sürüyor.

Okulların fiziki şartlarını iyileştirmeye yönelik çalışmaları ile dikkatleri çeken Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a eğitim kurumlarından teşekkür ziyaretleri sürüyor. Sait Ulusoy Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Okul Müdürü Bünyamin Dinç, okul öğretmenleri ve kurumda eğitimine devam eden zihinsel engelli yetişkin öğrenciler, okul için yapılan tadilatlar nedeniyle Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Başkan Yaşar, "Yenimahalle Belediyesi olarak eğitim ve engelliler bizim en hassas olduğumuz konulardır. Bize düşen görev ne ise sonuna kadar yapmaya ve destek olmaya devam edeceğiz." dedi.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla engelliler konusunda çok büyük adımlar attıklarını ve bunun haklı gururunu yaşadıklarının altını çizen Yaşar, "İlçe genelinde kaç engelli olduğunu ve engel çeşitlerini tespit ederek ekonomik, sağlık ve yaşam şartları hakkında engel haritası oluşturduk, engelleri kaldırmak adına elimizden geleni yapıyoruz." diye konuştu.

Öğretilebilir düzeydeki zihin engellilere basit akademik, iş ve günlük yaşam becerileri kazandırarak onları toplumun bir parçası haline getirmeyi amaçladıklarını belirten Okul Müdürü Dinç ise Yaşar'a okullarına yaptıkları tadilat için teşekkür etti. Engelli öğrencilerin öğretmenlerinden destek alarak emek harcadıkları el yapımı tepsi ve sfenks mumu hediye eden öğrencilerle sohbet eden Yaşar, öğrencilere atölyelerinde kullandıkları malzemeleri temin etme sözü verdi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar'a 'eğitime Destek' Teşekkürü
Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar'a 'eğitime Destek' Teşekkürü

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar'a 'eğitime Destek' Teşekkürü - Son Dakika


Son Dakika

Gençlerin telefon kullanımına yönelik dikkat çeken araştırma: Yemeyip içmeyip telefon alıyorlar HDP'li Hasip Kaplan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küstah tehdit: Ona muhteşem bir jübile düşünüyoruz "Bir şekilde göreve döneceğim" diyen Trump hızlı başladı: Cumhuriyetçi Parti içindeki muhalifleri korku bastı 17 yaşındaki genç kız otelin 8. katından düşerek can verdi Fransa Bilim Konseyi Başkanı Delfraissy: Son 3 haftadır mutasyonlar oyunun kurallarını tamamen değiştirdi Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti Brezilya takımı Palmas başkanı ve 4 futbolcuyu taşıyan uçak düştü! Kurtulan olmadı Meksika'nın ABD sınırındaki Tamaulipas eyaletinde yanmış 19 cansız beden bulundu