Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar'a 'eğitime Destek' Teşekkürü - Son Dakika

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar'a 'eğitime Destek' Teşekkürü

9 yıl önce

Okulların fiziki şartlarını iyileştirmeye yönelik çalışmaları ile dikkatleri çeken Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a eğitim kurumlarından teşekkür ziyaretleri sürüyor.

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar'a 'eğitime Destek' Teşekkürü, System.String[]

Okulların fiziki şartlarını iyileştirmeye yönelik çalışmaları ile dikkatleri çeken Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a eğitim kurumlarından teşekkür ziyaretleri sürüyor. Sait Ulusoy Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Okul Müdürü Bünyamin Dinç, okul öğretmenleri ve kurumda eğitimine devam eden zihinsel engelli yetişkin öğrenciler, okul için yapılan tadilatlar nedeniyle Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Başkan Yaşar, "Yenimahalle Belediyesi olarak eğitim ve engelliler bizim en hassas olduğumuz konulardır. Bize düşen görev ne ise sonuna kadar yapmaya ve destek olmaya devam edeceğiz." dedi.


Sosyal belediyecilik anlayışıyla engelliler konusunda çok büyük adımlar attıklarını ve bunun haklı gururunu yaşadıklarının altını çizen Yaşar, "İlçe genelinde kaç engelli olduğunu ve engel çeşitlerini tespit ederek ekonomik, sağlık ve yaşam şartları hakkında engel haritası oluşturduk, engelleri kaldırmak adına elimizden geleni yapıyoruz." diye konuştu.


Öğretilebilir düzeydeki zihin engellilere basit akademik, iş ve günlük yaşam becerileri kazandırarak onları toplumun bir parçası haline getirmeyi amaçladıklarını belirten Okul Müdürü Dinç ise Yaşar'a okullarına yaptıkları tadilat için teşekkür etti. Engelli öğrencilerin öğretmenlerinden destek alarak emek harcadıkları el yapımı tepsi ve sfenks mumu hediye eden öğrencilerle sohbet eden Yaşar, öğrencilere atölyelerinde kullandıkları malzemeleri temin etme sözü verdi.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 12:23 Kaynak: CHASon Dakika

Genç kızı ormanlık alana götürüp cinsel istismarda bulunan adam tutuklandı
Müge Anlı, 12 yaşındaki kızının tacizine sessiz kalan kadını yayından kovdu İstanbul'da esaret altındaki kurdun inanılmaz görüntüsü! Ayak iziyle sonsuzluk işareti yaptı

Son Dakika Haberleri