Yenimahalle'de Kadın Paneli - Son Dakika

Yenimahalle'de Kadın Paneli

05.03.2015 11:26
Yenimahalle'de Kadın Paneli, System.String[]

Yenimahalle Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ankara Şubesi tarafından “Kadının İnsan Hakları ve Devrim Yasaları” konulu panel düzenlendi.

Yenimahalle Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ankara Şubesi tarafından "Kadının İnsan Hakları ve Devrim Yasaları" konulu panel düzenlendi.

50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu'nda düzenlenen panelde, ÇYDD Gençlik Birimi'nden Özge Yaman'ın oturum başkanlığında Türkiye İnsan Hakları Vakfı kurucularından Gül Erdost "Türkiye'de kadının durumu, sorunları ve alanda yapılan çalışmalar" konusunda, Sosyal Demokrat Avukatlar Derneği Başkanı Av. Kemal Akkurt ise "İnsan haklarının tarihçesi, temel insan haklar ve devrim yasaları" konularında katılımcılara bilgi verdi.

Panelde konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Hala kız çocuklarını okula göndermek amacıyla kampanyalar düzenliyorsak, imam nikahlı evlilikleri resmi nikaha dönüştürmek adına belediyeler olarak organizasyonlar düzenliyorsak, her geçen gün artan kadın şiddeti ve cinayetlerine hala bir çözüm bulamamışsak ve ülke genelinde ancak 35 sığınma evimiz bulunuyorsa bu durum pek de iç açıcı bir tabloya sahip olmadığımızı gösteriyor" dedi.

Hukukun üstünlüğü ilkesine dayalı demokratik bir toplum düzeninin kurulamadığı, şiddetin egemen olduğu, militarizmin artarken sivil toplumun kısıtlandığı bir ortamda kadının insan hakları ihlallerinin kaynağı olan ataerkil toplum yapısının giderek güçleneceğine vurgu yapan Başkan Yaşar, "Devlet ve toplum olarak kadın haklarına önem vermek ve öncelikle kadına yönelik şiddetin önüne geçmek birincil derece sorumluluğumuzdur" diye konuştu.

Panelin ardından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ankara Şube Başkanı Ayfer Yüksel, Başkan Yaşar'a desteklerinden dolayı plaket verdi. - ANKARA

Yenimahalle'de Kadın Paneli
Yenimahalle'de Kadın Paneli
Yenimahalle'de Kadın Paneli
Yenimahalle'de Kadın Paneli

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yenimahalle'de Kadın Paneli - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı