Yenimahalle'de Türk Sanat Müziği Gecesi - Son Dakika

Yenimahalle'de Türk Sanat Müziği Gecesi

26.05.2017 12:27
Yenimahalle'de Türk Sanat Müziği Gecesi, System.String[]

Yenimahalle Belediyesi, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde iki ayrı Türk Sanat Müziği korosu konserine ev sahipliği yaptı.

Yenimahalle Belediyesi, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde iki ayrı Türk Sanat Müziği korosu konserine ev sahipliği yaptı.

Konserlerden ilki çok amaçlı salonda yapıldı. TRT sanatçısı Ayşe Taş yönetimindeki "Her Telden Nağmeler" korosunun Bir Bahar Akşamı Türk Sanat Müziği Konseri, Başkentli müzikseverlerden büyük ilgi gördü. Konsere Ayşe Taş kulakların pasını sildi. Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği gecede hep bir ağızdan sanat müziği nameleri yükseldi. Korodakilerin seslendirdiği şarkıların sonrasında Şef Ayşe Taş da birbirinden güzel eserleri yorumladı.

Konserde Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a katkılarından dolayı Şef Ayşe Taş plaket verirken koro üyelerinden Erdoğan Ünsal da Yaşar'a Atatürk'ün resminin dokunduğu minyatür bir halı hediye etti.

Konserin kapanışında Başkan Yaşar da sahneye çıkarak koro ile birlikte Türk Kadını Marşı'nı söyledi. Konser tüm salonunun beraber söylediği marşla son buldu.

Bu ezgiler bizi biz yapan değerlerdir

Başkan Yaşar "Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği bizi biz yapan değerlerdir. Zeybek de bizim horon da, bar da bizim kırık hava da. O ezgilerde insan sevgisi var, doğa sevgisi var, dayanışma var, kardeşlik var, birlik var. Bizi bir yapan tutkal, o ezgiler. Ayrıca ülkelerin gelişmişlikleri artık sadece ekonomiyle değil kültür ve sanatla ölçülüyor. Eğer biz kültürümüzü muasır medeniyetler seviyesine taşıyamazsak demokratik bir ülke olmamız düşünülemez. Yenimahalle'de sanat geceleri düzenliyoruz, tiyatrolarımız sürekli devam ediyor. Bizler Gazi Mustafa Kemal'in aydınlık yolunda yürüyoruz. Hepimiz bugünümüzü cumhuriyete borçluyuz. Sanata ve sanatçıya her zaman sahip çıkacağız" dedi.

Konsere Başkan Yaşar'ın yanı sıra Eski Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe ve yönetimi, OSİAD Başkanı Ahmet Kurt, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, Tüketici Haklar Derneği Yenimahalle Şubesi Başkanı Sabire Narlı ve çok sayıda davetli katıldı.

Makine Mühendislerinden muhteşem performans

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'ndeki bir diğer konser de Yıldız Kenter Tiyatro Salonu'nda yapıldı. Makine Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından düzenlenen "Gül ve Bülbül" temalı konserde Türk Sanat Müziğinin 35'e yakın eşsiz eseri yorumlandı. Kültür Bakanlığı Sanatçısı Çiğdem Gürdal yönetimindeki koroyu Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da Oda Başkanı Varlık Özerciyes ve konuklarla birlikte izledi.

Konser sonrası Ankara Şube Başkanı Varlık Özerciyes, Başkan Yaşar'a katkılarından dolayı plaketle teşekkür etti. - ANKARA

Yenimahalle'de Türk Sanat Müziği Gecesi
Yenimahalle'de Türk Sanat Müziği Gecesi
Yenimahalle'de Türk Sanat Müziği Gecesi
Yenimahalle'de Türk Sanat Müziği Gecesi
Yenimahalle'de Türk Sanat Müziği Gecesi
Yenimahalle'de Türk Sanat Müziği Gecesi
Yenimahalle'de Türk Sanat Müziği Gecesi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yenimahalle'de Türk Sanat Müziği Gecesi - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'daki koronavirüs toplantısına çağrılmayan İmamoğlu'yla görüşecek Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Kaan Yıldırım'dan sevgilisi Hadise'nin doğum günü için romantik paylaşım Hazine ve Maliye Bakanlığı 15 müfettiş yardımcısı alacak Rusları çaresiz bırakan Bayraktar SİHA'nın iki büyük sırrı Taksiciden kadın müşteriye şok tehdit: Seni gebertirim kadın Eşinden şiddet gördüğünü iddia eden Lübnanlı Ramadan, çocuklarıyla huzur içinde yaşamak istiyor