Son Dakika Haberleri: Yenimahalle ve Çankaya'da Yerel Seçim Anketi

Yenimahalle ve Çankaya'da Yerel Seçim Anketi

4 yıl önce

ORC'nin yerel seçim anketinde Çankaya seçmeni tercihini CHP'den yana kullanırken Yenimahalle'de ibre AK Parti'yi gösteriyor.

Yenimahalle ve Çankaya'da Yerel Seçim Anketi, System.String[]

HABERLER.com 30 Mart yerel seçimleri öncesi araştırmalarına hız veren anket şirketleri, kamuoyunun nabzını tutmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara ve izmir'de  CHP ile  AK Parti arasında kıran kırana geçecek seçimlerde, ilçe belediyeleri de büyük önem arz ediyor.

BAŞKENT'TE EN KRİTİK 2 İLÇE

Yerel seçimlerde partiler için en önemli kentlerden biri de hiç kuşkusuz ki Ankara.  CHP'nin geçtiğimiz dönemde  MHP'den aday olan  Mansur Yavaş'ı aday gösterdiği kentte,  AK Parti tercihini yeniden  Melih Gökçek'ten yana kullandı. Yapılan son anketlerde ibre Gökçek'ten yana olsa da ilçelerde durum biraz daha farklı. ORC'nin  Çankaya ve  Yenimahalle seçmenlerinin siyasi parti tercihlerini tespit etmek amacıyla yaptığı araştırmanın sonuçları açıklandı.

CHP'NİN AK PARTİ'Yİ İKİYE KATLADIĞI İLÇE

24-28 Ocak 2014 tarihleri arasında yapılan araştırma  Çankaya'da 3050 kişi,  Yenimahalle'de ise 2100 kişi ile yüzyüze anket tekniği uygulanarak gerçekleştirildi. Ankette vatandaşlara ilk olarak  Çankaya Belediye Başkanı  Bülent Tanık'ı başarılı bulup bulmadığı soruldu. Bu soruya yanıt verenlerin yüzde 55.8'i başarılı bulduğunu belirtirken, yüzde 37.4'ü başarısız bulduğunu ifade etti. Çankayalı seçmene "30 Mart yerel seçimlerinde Çankaya Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisidir?" sorusu da yöneltildi. Yüzde 53.4'lük kesim yerel seçimlerde  CHP'nin adayını destekleceği yönünde görüş bildirirken, yüzde 25'i de tercihini  AK Parti'den yana kullandı.

HALK, BAŞARISIZ BULDUĞU BAŞKAN'A SARILDI

Yerel seçimlerde en kritik ilçelerde biri de Yenimahalle.  Yenimahalle seçmeninin yüzde 56.5 gibi büyük bir çoğunluğu mevcut başkan  Fethi Yaşar'ı başarısız bulurken, yüzde 34'lük kesimde Yaşar'dan memnun olduğunu belirtti.  Yenimahalle'de  AK Parti ve  CHP arasında kıran kırana bir mücadele yaşanıyor. Vatandaşların yüzde 40'ının desteğini alan  AK Parti'yi yüzde 36.3 ile  CHP takip ediyor.


Balıkesir'de Okul Yolunda Anne ve Kızına Silahlı Saldırı! 7 Yaşındaki Kız Öldü Bakan Fakıbaba, Yıllar Önce 'Fırat' Dizisinde Rol Almış
Erol Köse, Önce Yeşim Salkım'ı Yerden Yere Vurdu, Sonra Programına Çıkardı